reklama

ScanR – rychlé rozpoznání odporu rezistorů pro kutily

ScanR – rychlé rozpoznání odporu rezistorů pro kutily
2015-09-11T07:30:54+01:00
• 11. 9. 2015

Chytrá zařízení nám umožňují ulehčovat si život, často naše telefony využíváme pro rychlé porovnání cen v obchodě apod. Další využití si našla aplikace jménem ScanR, která pomůže všem domácím kutilům při rozpoznávání, kolik že má vlastně rezistor celkový odpor.

unnamed_result

ScanR funguje velmi jednoduše, aplikace využívá vaši kameru. Při položení rezistoru na místo s nejlépe jednobarevným pozadím v podstatě naskenujete barvy, následně dojde k vypsání informace o vypočítaném odporu. Pro ty, kteří nevědí, jak značení funguje, je to velmi jednoduché.

Na rezistorech jsou naneseny barvy dokola po těle rezistoru, první tři barvy z levé strany značí velikost odporu a barva poslední poukazuje na procentní toleranci. Mnoho slaboproudých elektrikářů nechce ztrácet čas počítáním, načež nyní si práci mohou takto urychlit.

4-Band_Resistor Resistor_color_code_chart-1009x1024

ekNqHB2

Aplikace má své původy na fóru XDA. ScanR je ke stažení zcela zdarma. Dostupná je pro operační systém Android.

logo-app ScanR laufersteppenwolf Zdarma ANDROID

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim