reklama

První verze HoloLens přijde příští rok, čeká je však ještě pětiletý vývoj

První verze HoloLens přijde příští rok, čeká je však ještě pětiletý vývoj
2015-08-03T07:20:49+02:00
• 3. 8. 2015

Letos v lednu představil Microsoft jednu ze svých nejúžasnějších technologických vychytávek, kterou jsou brýle HoloLens, sloužící k práci s rozšířenou realitou. Zařízení je zatím na počátku svého vývoje a čeká ho údajně ještě pětiletá cesta, než bude vhodné pro obyčejné uživatele.

hololens

Pokud již netrpělivě čekáte, až si brýle budete moci osobně vyzkoušet, máme dobrou zprávu. Satya Nadella, CEO Microsoftu, v nedávném rozhovoru pro BBC potvrdil, že první verze brýlí HoloLens přijde již příští rok. Je v tom však jeden drobný háček. Prozatím se jedná o vývojářskou verzi, produkt se tedy dostane převážně do rukou vývojářů, kteří pro brýle musí nejprve vytvořit holografický obsah. Pokud tedy nehodláte pro brýle aktivně vytvářet obsah a toužíte jen po prohlížení již hotových projektů, budete si muset počkat výrazně delší dobu.

Satya se v rozhovoru zmínil o pětileté cestě, o které nemluvil bezdůvodně. Až pět let má totiž trvat, než si brýle budou moci zakoupit běžní lidé, kteří je budou používat výhradně jen k prohlížení obsahu. Do té doby čeká HoloLens několik úprav. Aby bylo prohlížení obsahu pohodlnější, dojde k rozšíření zorného pole, v současnosti vypadá zorné pole asi takto.

fieldofview.0

Sami musíte uznat, že toto není zrovna nejlepší řešení. Do budoucna je však z hlediska běžného používání nutné především vytváření obsahu. Z toho důvodu se v prvních fázích vývoje dostanou brýle pouze k vývojářům a dalším vybraným podnikům, ti budou usilovně pracovat na tom, aby za několik let bylo obsahu takové množství, že budou brýle připraveny k rozsáhlejší distribuci. Satya také sdělil, že Microsoft bude později brýle poskytovat taktéž pro komerční účely.

Na závěr si můžete prohlédnout video, které podrobně popisuje, jak vypadá tvorba holografického obsahu od nasnímání reálných objektů až po přenesení do virtuální podoby. Pokud vám tedy nedělá problém anglický, avšak velmi srozumitelný výklad, můžete video níže zhlédnout.

Zdroj: gdgtarena.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim