reklama

Microsoft NewsCast – proč články číst, když si je můžete poslechnout?

Microsoft NewsCast – proč články číst, když si je můžete poslechnout?
2015-08-15T11:36:12+02:00
• 15. 8. 2015

Microsoft své nové aplikace pravidelně podrobuje internímu testování, které je vždy omezeno jen pro zaměstnance této společnosti. Mnohdy jsme však již byli svědky toho, že se aplikaci nepodařilo uhlídat jen mezi zdmi redmondského sídla společnosti, a tak si ji mohl stáhnout kdokoliv. Nyní měla široká veřejnost opět příležitost vyzkoušet si něco, co mělo ještě nějakou dobu zůstat v utajení.

newscast

Jako první na výskyt nové aplikace pro iPhone upozornil server Neowin. Jedná se o jakousi čtečku článků, ve které se ovšem články nečtou, ale poslouchají. Každý článek má přesně 30 sekund a pro přehrání využívá funkci převodu textu na řeč. Díky předčítání je tedy možné dozvědět se o dění ve světě třeba při řízení, kdy není možné sledovat displej telefonu nebo listovat novinami.

V menu lze zvolit a vytřídit novinky podle polohy, lze tedy vyhledat zprávy jak o lokálním, tak i světovém dění z několika různých oborů. V současné době je ovšem dostupná pouze v anglické lokalizaci a předčítání také není zcela plynulé, hlas zní spíše jako robot a třeba do Cortany má ještě hodně daleko.

img_0196 img_0195 img_0197

Po nějaký čas byla dostupná, ale to se již změnilo. Oficiálně by měla vyjít ještě tento rok, zřejmě na podzim.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim