Chrome Beta 45 – nové taby, lepší ovládání médií a další

Chrome Beta 45 – nové taby, lepší ovládání médií a další
2015-08-06T08:55:15+02:00
• 6. 8. 2015

Google na letošním I/O představil pár změn, jež se budou týkat nových funkcí. Jedna z nich se konečně konečně dostala do prohlížeče Chrome Beta pro Android a je dostupné i APK.

Nové taby označované jako „Custom Tabs“ jsou v podstatě jen vyskakovací okna s možností přidání obsahu odjinud, aniž by uživatel byl nucen opustit aplikaci. Ty služby, které vyžadují autentizaci pro registraci nebo prostě jen mají externí web, jenž je výhodnější použít, se tak vyhýbají použití vestavěného webview režimu. Díky zobrazení v Chromu získávají přístup k synchronizovaným informacím v prohlížeči.

nexus2cee_stuff-3

Toto view pak může být rozšířeno na celou obrazovku, čímž vývojáři jednoduše získávají mnoho dalších možností, které můžete dělat s těmito kartami, jež umožňují vlastní akce. Ty mohou být umístěny v menu nebo lze integrovat své vlastní animace a zpříjemnit tak uživateli zážitek z prohlížení webové stránky.

Funkce „Vlastní taby“ je zdánlivě živá už od Chrome Dev verze 44, ale v ní to bylo údajně několik chyb, tudíž až ve verzi 45 je k dispozici v použitelné formě, alespoň tedy podle Chrome Developers. Další změny už jsou spíše minoritního typu – aktualizovaná přehrávací tlačítka, aktualizovaný vzhled záložek, lepší přihlášení pro odeslání zpětné vazby, opravy mnoha chyb a zlepšení výkonu.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Jako obvykle i dnes pro vás máme APK soubor, instalujte na vlastní riziko.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat