reklama

Apple poskytne oficiální stream představení iPhone 6S uživatelům Windows 10

Apple poskytne oficiální stream představení iPhone 6S uživatelům Windows 10
2015-08-27T19:56:28+02:00
• 27. 8. 2015

Pokud chtěl do dnešního dne někdo se systémem Windows sledovat představení nových produktů společnosti Apple, musel složitě nastavovat mediální aplikace, jako třeba VLC. Apple se po několika letech rozhodl usnadnit uživatelům Windows práci a stream z představení nového iPhonu jim také poskytne. Událost se bude konat 9. září v 19:00 našeho času.

Screenshot_4

Apple ke streamování používá technologii HLS, která je součástí QuickTime, Safari, OS X a iOS. Tento protokol zavedl právě Apple a mnoho společností jej nevyužívá. I přes to, že iTunes pro Windows podporují HLS, nikdy toho Apple nevyužil a omezil sledování pouze pro prohlížeč Safari a zařízení s iOS. Microsoft však do prohlížeče Edge implementoval HLS, čímž umožňuje Applu streamování i pro uživatele Windows 10 s prohlížečem Edge. Podle posledních informací běží nové Windows 10 již na více než 75 milionech zařízení po celém světě.

iphone-6

Pokud jste na Windows 10 ještě neaktualizovali, budete muset živý přenos sledovat stejně jako doposud, tedy přes VLC, nebo jinou aplikaci, která to umožňuje.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim