reklama

Yota Devices nepoužije Android pro nadcházející mobil

Yota Devices nepoužije Android pro nadcházející mobil
2015-07-04T07:41:58+01:00
• 4. 7. 2015
1

Ve světě mobilů jsou dominantní pouze dva operační systémy – Android a iOS (celkově 96 % trhu), přičemž první zmiňovaný je nejvíc rozšířený. Na pomyslném třetím místě je Windows Phone. Pak tu ale máme další, které se snaží získat zákazníky i samotné výrobce. Mezi ně se dají počítat systémy jako Ubuntu, Firefox OS, Tizen a Sailfish OS. Právě poslední zmiňovaný nyní získává na svou stranu dalšího výrobce.

Jolla-Sailfish-OS-Android

Tím výrobcem je ruská společnost Yota Devices, která stojí za smartphony YotaPhone, jenž disponují dvěma displeji. Jeden je běžný, druhý využívá technologii e-ink (elektronický inkoust – má velmi nízkou spotřebu a jen 16 odstínů šedi).

Společnost Yota se nechala slyšet, že jejich další smartphone nebude vybaven Androidem, ale právě zmiňovaným systémem Sailfish OS od finské firmy Jolla. Není zatím jasné, jestli se bude jednat jen o jedno zařízení, nebo dochází ke kompletnímu opuštění platformy Android.

yotaphone-two-on-hand

Jedná se o malé vítězství pro Jollu, která si zatím hledá svou cestu na mobilním trhu. Hlavní výhodou jejich systému je možnost běhu androidích aplikací, které lze bez většího zásahu portovat do Sailfish OS. Zřejmě i to je jeden z důvodů, proč Yota zvolila tuto změnu.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sailfish OS spouští aplikace pro Android nativně – není nutné je portovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim