reklama

MasterCard si pohrává s ověřením identity skrze „selfie“

MasterCard si pohrává s ověřením identity skrze „selfie“
2015-07-03T09:04:28+02:00
• 3. 7. 2015

Nejnovějším trendem v oblasti zabezpečení dat a transakcí na mobilních zařízeních je otisk prstu. Ačkoliv se senzory s touto možností objevovaly sporadicky už delší dobu, tak až Apple způsobil větší zájem. Nyní najdeme podobné technologie i u levných smartphonů. Samotný otisk prstu se používá pro odemknutí mobilu, nebo jako náhrada za hesla do aplikací. Samozřejmostí se stává i potvrzení plateb.

mastercard_logo_2559

Nyní si MasterCard pohrává s další možností, jak provést ověření identity uživatele. Konkrétně bude postačovat selfie fotografie, nebo jinak řečeno, pro ověření platby se jednoduše „usmějete“ na smartphone a jednou mrknete (pro ověření, jestli se nejedná o fotografii).

V současnosti se MasterCard dohodl s firmami jako Apple, Google, BlackBerry,Samsung a Microsoft. Dále dojednal spolupráci s dvěma bankami. Prozatím bude spuštěn test u 500 zákazníků, kteří budou moci využít identifikaci podle obličeje nebo pomocí otisku prstu.

Pokud testy dopadnou dobře, dojde k postupnému rozšiřování. Společnost jen dodává, že selfie fotografie není uchovávaná na serverech a ani nelze zpětně rekonstruovat obličej. Samozřejmě je zde otázka, jestli a za jak dlouho se podaří obejít systém pro identifikaci podle obličeje.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim