reklama

USB typ C se jen tak neobjeví u Xperií od Sony

USB typ C se jen tak neobjeví u Xperií od Sony
2015-06-11T08:30:48+01:00
• 11. 6. 2015
1

Významným technologickým pokrokem je novinka USB typ C. Nejvíce zmiňovanou výhodou je samotný konektor, u kterého nezáleží, jak jej zapojíte. Jednoduše odpadá problém s nalezením vhodné polohy. Kromě toho přináší nový standard rychlejší nabíjení, přenos dat a několik dalších novinek. Prvním mobilním zařízením s USB typ C je Nokia N1, přičemž se následně začaly objevovat i notebooky s novým konektorem. Dokonce i Android M přináší podporu pro nejnovější USB.

usb-type-c-3-710x399

Mohli jsme si myslet, že se nyní nastartuje závod o co nejrychlejší adopci nové technologie a výrobci se budou předhánět. Bohužel Sony se zřejmě do tohoto pomyslného závodu nezapojí. Dle slov programového ředitele Sony, Takeshi Nitta, se zvažuje a zkoumá USB typ C, ale neplánuje se rychlé nasazení u nových smartphonů.

Dle vyjádření je Sony zdrženlivé z několika důvodů, mezi kterými se nejvíce vyjímá odůvodnění, že nový standard není plně adoptován na trhu, s čímž je spojen i pomalejší přechod z USB 2.0 na 3.0. Mezi dalšími důvody jsou plány na tenčí a lehčí smartphony, což se nedá jen tak kombinovat s USB typ C.

DSC00138

Sony má v plánu se tedy soustřeďovat na jiné specifikace svých budoucích zařízení, než zakomponovávat nejnovější standard, byť nabízí mnohé výhody. Zejména tedy možnost rychlejšího nabíjení.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Marek Nykl

11. 6. 2015, 9:42

Neni ten nadpis tak trosku…kockopes? :))

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim