reklama

Microsoft představil tři nové powerbanky

Microsoft představil tři nové powerbanky
2015-06-11T16:40:09+02:00
• 11. 6. 2015
5

Svou nabídku příslušenství rozšířil Microsoft hned o 3 nové powerbanky, ty byly představeny ve středu odpoledne prostřednictvím blogu Lumia Conversations. Powerbanky se stanou součástí nové řady příslušenství zvané „Portable Dual“. Jak již z názvu vyplývá, bude možné dodávat energii hned do dvou zařízení současně.

Microsoft-Portable-Dual-charger

Novinkami jsou modely DC-32, DC-33 a DC-34. Jednotlivé varianty se od sebe designově neliší, rozdílné jsou však jejich rozměry, vzhledem k různým kapacitám. Na výběr bude buď 5200 mAh, 9000 mAh nebo 12 000 mAh, takže si vybere opravdu každý.

Dle slov společnosti by měly být powerbanky schopné udržet v sobě nabitou energii velice dlouho. V případě, že ji plně nabijete, by po třech měsících bez využití měla její kapacita klesnout jen na přibližně 80 %. Powerbanky jsou také vybaveny čtyřmi LED diodami, které po stisknutí tlačítka zobrazí aktuální stav integrované baterie.Microsoft-Portable-Dual-charger_Lumia-640-XL

Jak již bylo zmíněno v úvodu, všechny tři powerbanky disponují dvěma USB konektory, díky čemuž lze nabíjet až 2 zařízení současně. Zároveň mají powerbanky oproti svým předchůdcům od Nokie i Microsoftu funkci řetězení – ta umožňuje nabíjet jak telefon z powerbanky, tak samotnou powerbanku ve stejnou chvíli. Jednoduše připojíte powerbanku do zásuvky, k ní napojíte ještě telefon a energie bude dodávána do obou zařízení zároveň.

Všechny tři verze by měly přijít na vybrané světové trhy v následujících několika týdnech, dostupnost v ČR zatím nebyla oficiálně potvrzena. Ceny za jednotlivé varianty jsou následující.

  • DC-32 – 5200 mAh – 35 dolarů (~ 845 Kč)
  • DC-33 – 9000 mAh – 45 dolarů (~1085 Kč)
  • DC-34 – 12000 mAh – 55 dolarů (~1325 Kč)

Zdroj: lumiaconversations.microsoft.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Honza Gál

13. 6. 2015, 10:51

Podobnost s Xiaomi je nejspíš čistě náhodná.

Vzhledem k tomu, že články vevnitř sou válcový, tak nemá smysl dělat jinej vnější tvar krabičky.

Joseph Xspy

21. 6. 2015, 23:38

Válcové… No pokud to vaše žvejžužu mělo vždy válcový tvar, tak vězte, že to již delší dobu není pravidlem…

Docela drahá sranda na to, že nová powerbanka od Xiaomi s kapacitou 16 000 mAh stojí polovinu toho, co ta nejlepší od MS.

David Pilař

11. 6. 2015, 22:05

S tím souhlasím, ono vlastně veškeré příslušenství už od Nokie bylo výrazně dražší než alternativy od konkurence, třeba bezdrátové nabíječky.. Uvedené ceny pro ČR ale zatím nejsou potvrzené, takže se mohou ještě mírně změnit, doufejme že k lepšímu :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat