reklama

Google Klávesnice aktualizována na verzi 4.1

Google Klávesnice aktualizována na verzi 4.1
2015-06-05T06:40:40+01:00
• 5. 6. 2015
1

Po delší době se dočkáváme aktualizace pro klávesnici Google, ta je nyní na verzi 4.1 a nese s sebou několik nových zajímavých funkcí. Google dal, bohužel ale také bral. Některé z funkcí již tedy nenajdete a nebudou nadále podporovány. Mezi tu nejzásadnější novinku patří synchronizace slovníku mezi vašimi zařízeními.

nexus2cee_2015-06-03-21.13.30 nexus2cee_2015-06-03-20.47.46 nexus2cee_2015-06-03-20.47.35

Stále se hledají nové funkce, jež mohly být přidány do nejnovější verze, nicméně se kromě níže zmíněných, zatím více nenašlo. Podívejme se tedy to, co bylo přidáno i odebráno.

  • PĹ™idán osobnĂ­ synchronizovanĂ˝ slovnĂ­k. (Synchronizace mezi vašimi zařízenĂ­mi.)
  • FyzickĂ˝ přístup ke klávesnici s emotikony.
  • MoĹľnost vypnutĂ­/zapnutĂ­ automatickĂ© korekce.
  • Statistiky jsou pĹ™esunuty do „Účet a soukromĂ­“.
  • Odebrána moĹľnost psát fráze.

Prozatím to jsou všechny velké změny. Slovník si synchronizujete v nastavení přepínačem, poté už stačí jen vybrat daný účet a je hotovo. Zdá se, že tato možnost je hluboko v Androidu zabudována delší dobu, avšak Google probudil k životu až nyní. Ke klávesnici s emotikony se dostanete jednoduše, avšak je zde i stinná stránka této funkce.

Stačí stisknout Alt a máte k dispozici vše, což jistě pomůže uživatelům s klávesnicí připojenou k jejich zařízení přes Bluetooth, bohužel to trochu může zkomplikovat obvyklé psaní na samotném zařízení. Jak je zmíněno v seznamu výše, už není možné využívat psaní frází, tedy nepřerušovaného psaní slov pomocí táhnutí prstem po klávesnici.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Honza KopeckĂ˝

12. 6. 2015, 9:02

Je to problém pouze na mojí Moto X nebo se problém s nefunkční Swipe funkcí objevuje i u dalších uživatelů?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim