reklama

Displej s 1667 PPI obsahuje 5 subpixelů

Displej s 1667 PPI obsahuje 5 subpixelů
2015-06-10T07:15:17+01:00
• 10. 6. 2015
2

Za poslední dobu se urychlil vývoj displejů, zejména u mobilních zařízení. Společnosti Samsung a LG již lákají na atypická zařízení se zakřivenými displeji, přičemž samotné rozlišení je taktéž úctyhodné. Mnohdy samotný smartphone nebo tablet s malou úhlopříčkou má větší hustotu pixelů něž váš notebook či televize. Ještě nedávno jsme se divili, proč by někdo chtěl displej s hustotou pixelů 500+ PPI (počet pixelů na čtvereční palec).

Fraunhofer-micro-OLED-bi-directional-display

Nyní se objevila nová technologie od Fraunhofer Institute se sídlem v Německu. Vyvinuli OLED displej, který má rozlišení 600 x 800 pixelů při úhlopříčce 0,6 palce. Z toho vychází, že hustota pixelů je neskutečných 1666,67 PPI. Aby toho nebylo málo, panel obsahuje celkem 5 subpixelů.

Čtyři základní zastupují následující barvy – červená, zelená, modrá a bílá. Pátý subpixel nic nezobrazuje, spíše zachytává – jedná se o fotodiodu. Díky ní nová technologie může například sledovat oči či zachytávat dopadající světlo. Ukázku můžete vidět na videu níže.

Využití takových panelům by mělo být ve spojení s rozšířenou nebo virtuální realitou.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nejspíš to bude hodně nákladné. Protože pokud ne, tak nerozumím, proč neudělali displej s větší úhlopříčkou, na které by bylo alespoň něco vidět. Video je pěkné povídání, ale displej není pořádně vidět. A nebo je to budoucí displej nějakých hodinek? Velikostně by to asi odpovídalo, což?!

Petr Pauš

11. 6. 2015, 3:43

Osobne si myslim, ze by to mohlo byt treba pro digitalni hledacek do fotaku :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim