reklama

Pomocí speciální zprávy lze shodit iOS

Pomocí speciální zprávy lze shodit iOS
2015-05-27T19:59:06+01:00
• 27. 5. 2015
1

Nová chyba byla objevena na redditu a ihned se začala šířit internetem. Týká se aplikace Zprávy (Messages). Stačí, aby kdokoliv poslal řetězec symbolů a arabských znaků, následně aplikace Zprávy spadne a dojde k restartu celého systému.

Nyní záleží, zda byla konverzace, kde zpráva přišla otevřená nebo ne. Pokud ano, tak se aplikace spustí, ale při pokusu přejít na jinou konverzaci znovu spadne, pokud ne, tak aplikace spadne při jakémkoliv pokusu ji spustit.

messagescrashingbug

Naštěstí uživatelé nalezli poměrně jednoduché řešení, jak tuto chybu napravit, alespoň do té doby, než Apple vydá opravu, na které, podle vyjádření na Twitteru, již inženýři intenzivně pracují.

Pokud byla konverzace se zprávou otevřena, stačí jednoduše odpovědět a aplikace již nebude způsobovat problémy. Pokud se aplikace ovšem nechce ani spustit, je nutné někoho požádat, aby vám poslal zprávu nebo stačí poslat zprávu sami sobě.

Stačí požádat Siri povelem “Send a message to myself” a poslat libovolný text, popřípadě odeslat například poznámku sami sobě pomocí tlačítka sdílet. Podle uživatelů se chyba týká iOS verzí 7 i 8.

Zdroj: thenextweb.com

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Martin Čollák

Student Střední průmyslové školy. Rád cestuje, hlavně vlakem.

Komentáře

disqus_8QZD6zD06X

VIP 28. 5. 2015, 11:07

Je nutné poslat zprávu na číslo z kterého dorazila, jinak aplikace padá stále. Vlastní hořká zkušenost….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim