reklama

Univerzální Office pro mobilní Windows 10 ke konci měsíce

Univerzální Office pro mobilní Windows 10 ke konci měsíce
2015-04-20T07:05:14+01:00
• 20. 4. 2015

Microsoft slibuje, že univerzální aplikaci balíku Office pro mobilní preview Windows 10 vydá ke konci tohoto měsíce. Již dříve jsme měli příležitost vidět Office na tabletech a počítačích s Windows 10 a nyní se dočkají i mobilní uživatelé.

Aplikace bude obsahovat Word, Excel a PowerPoint a bude plně uzpůsobená pro dotykové ovládání, stejně jako na tabletech. Oproti Office z předchozích verzí Windows Phone nabídne podstatě více možností a nástrojů k editaci dokumentů.

phone-universal-excel-horizontal-1 phone-universal-excel-ribbon-work-1

Nové Office mají usnadnit uživatelům práci s dokumenty na dotykovém displeji, u této aplikace Microsoft nezvolil nové hamburger menu, takže veškeré příkazy i ovládací prvky nalezneme ve spodní vysunovací liště. Podle Microsoftu umožní spodní lišta jednodušší ovládání jednou rukou, v čemž má pravdu, protože natahovat se pokaždé prstem do levého horního rohu není, obzvlášť u větších displejů, příliš pohodlné.

phone-universal-powerpoint-presentation-20view-work-1 phone-universal-powerpoint-slidesorterview-work-1

Microsoft již před vydáním Windows 8 pracoval na aplikacích, které jsou kompatibilní napříč zařízeními, vypadá to ale, že svůj plán dokončí až s příchodem Windows 10, kde je spousta aplikací, včetně nových Office, stejná na počítačích, tabletech i telefonech a jejich design je určitým způsobem responzivní, takže se přizpůsobí každému zařízení.

Zdroj: blogs.office.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim