reklama

T-Mobile – vývoj a trendy chytrých zařízení a uvedení nových zařízení do prodeje

T-Mobile – vývoj a trendy chytrých zařízení a uvedení nových zařízení do prodeje
2015-04-08T11:57:20+01:00
• 8. 4. 2015

Osmého dubna si zástupci T-Mobile přichystali pro novináře tiskovou konferenci zabývající se trendy a vývojem chytrých zařízení. My jsme samozřejmě na této události nemohli chybět. Konferencí nás provázel Jakub Králík, senior manažer řízení terminálů a zásobování, společně s Janem Fišerem, manažerem inovací.

main

Podíl chytrých zařízení a tabletů

Nejprve se budeme věnovat číslům o podílu chytrých zařízení. T-Mobile registruje za posledních 5 let šestinásobný nárůst podílu chytrých telefonů na celkových prodejích. Z původních 12 % tak nyní tato čísla stoupla až na 76 %. Překvapením jistě není, že dominantním systémem je Android. Tato čísla se ale týkají pouze chytrých telefonů.

U tabletů byl zaznamenán od roku 2013 nárůst ještě výraznější – konkrétně patnáctinásobný. O úspěch v oblasti tabletů se nemalou měrou podílel iPad od Applu. Pro operátora jsou však významné prodeje tabletů značky Prestigio, které dlouhodobě zaujímají 50 %. To lze přičíst například příznivé ceně zařízení této značky. Důležité je také podotknout, že tablety, které T-Mobile prodává, disponují pouze mobilní konektivitou.

Přesto se však tablety v prodejích nemohou s chytrými telefony měřit. Chytré telefony k únoru letošního roku zabírají v prodejích 78 %, tablety pouhých 22 %. Přímou souvislost mezi těmito typy produktů však hledat nemusíme. Zatímco telefony jsou často naším hlavním zařízením, které využíváme skutečně aktivně, tablety jsou spíše doplňkem.

LTE

V poslední době ve světě roste význam LTE sítí a chytrých telefonů s podporou těchto technologií. Česká republika se od tohoto trendu výrazněji neliší. Současná penetrace chytrých telefonů s LTE u T-Mobile činí 7 %. Operátor tak meziročně zaznamenal ztrojnásobení podílu těchto prodaných chytrých zařízení. V současné době je v nabídce operátora celkem 63 produktů, které LTE sítě podporují (čísla zahrnují telefony, tablety a modemy). Tato data jsou aktuální k únoru 2015. Zde je třeba počítat s tím, že se nabízené produkty mění každým dnem. Při porovnání s únorem 2014 si nicméně můžeme všimnout významného nárůstu. V loňském roce bylo v nabídce tohoto operátora 30 produktů s podporou LTE sítí.

presentace1 prezentace2

I z těchto čísel si lze odvodit, že T-Mobile momentálně sází na přístroje s podporou LTE sítí. Zatímco v roce 2014 (únor) bylo v nabídce pouhých 26 % zařízení podporujících LTE sítě, v únoru 2015 již tato nabídka činila 75%. A dá se také očekávat , že tato čísla budou růst i nadále.

Nabídka nových telefonů

T-Mobile nás na konferenci také potěšil informacemi o startu prodeje nových zařízení. Od 8. dubna si mohou zákazníci zakoupit nový top model od společnosti HTC – One M9. T-Mobile se tak stal prozatím jediným oficiálním distributorem tohoto přístroje v České republice. Pro prvních 100 zákazníků, kteří se rozhodnou tento model zakoupit, obdrží zdarma Dot View pouzdro (pouzdro však zákazníci obdrží až v květnu). K dostání bude za cenu 19 900 Kč.

Do prodeje se také dostává zahnutý telefon LG G Flex2. V naší redakci již tento telefon testuje Miroslav Růžička a vy jste se s obecným představením tohoto přístroje mohli setkat v posledním díle pořadu Na Dotek. LG G Flex 2 lze na prodejnách zakoupit za  17 251 Kč.

Řadu z vás také zajímá, kdy bude odstartován prodeje Samsung Galaxy S6 a S6 edge. U T-Mobile bude zahájen prodej 17. dubna. Zájemci si jej budou moci předobjednat od 14. dubna. Prvních 300 ks Galaxy S6 ve verzi s 32GB pamětí bude se slevou 3 989 Kč, pokud si zákazník při koupi prodlouží také smlouvu. Pro takového zákazníka bude k dispozici 32GB varianta Galaxy S6 za 16 101 Kč. V případě, že se rozhodnete u T-Mobile pro klasický nákup těchto přístrojů, tak si připravte 19 999 Kč pro 32GB variantu Galaxy S6 a 23 799 Kč pro 32GB variantu. Do budoucna také mohou zákazníci počítat se 64GB variantou Galaxy S6 v modré barvě a 64GB variantou Galaxy S6 Edge ve zlaté barvě.

phonesHTC One M9, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge 

To však nejsou všechny přístroje, které T-Mobile uvádí do prodeje. V nabídce můžeme počítat také s odolnými telefony jako je Galaxy Xcover 3 nebo připravovanou Xperia M4 Aqua. Skutečně náročný uživatel může nalézt zalíbení v telefonu CAT B15Q. Do prodeje je zařazen také odolný tablet Samsung Galaxy Tab Active.

edge s6 all

Zdroj: Konference a tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat