reklama

Samsung pracuje na vlastních jádrech pro mobily a tablety

Samsung pracuje na vlastních jádrech pro mobily a tablety
2015-04-03T13:08:33+01:00
• 3. 4. 2015

Jestliže se budete zajímat do hloubky, co je obsaženo v procesorech (respektive v SoC) pro mobily, najdete nejrůznější jádra s odlišnými architekturami. Qualcomm donedávna používal své Krait, nyní se objevují Cortex-A53 a Cortex-A57, ke konci roku by měl nabídnout Kryo. Apple má taktéž svou architekturu, například Apple A8. Samsung si vystačil s těmi od ARMu (Cortex-Axx).

gsmarena_002 (1)

V současnosti Samsung nabízí v nejnovějších top modelech procesor Exynos 7420, který je vybaven jádry Cortex-A53 a Cortex-A57. Očekávali jsme, že v budoucnu bude používat nejnovější Cortex-A72. Ty se z pohledu specifikací jeví jako nejlepší volba, ale to si asi nemyslí Samsung. Údajně pracuje na vlastních jádrech a nesou označení Mongoose.

Budou dosahovat na frekvenci 2,3 GHz a v Geekbench testu (single-core) dosahují na úroveň 2200 bodů. To je o 45 % lepší výsledek než současná použitá jádra. Zatím není jasné, kdy dojde k oficiálnímu představení, nebo kdy se poprvé objeví ve smartphonech. Na druhou stranu je jasné, že Samsung chce utrhnout pozice nejvýkonnějších zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim