reklama

Google rozšiřuje Smart Lock o důvěryhodný hlas

Google rozšiřuje Smart Lock o důvěryhodný hlas
2015-04-13T07:38:02+01:00
• 13. 4. 2015
1

V březnu Google představil další způsob odemykání zařízení s Androidem, nebo spíše možnost, aby se vám smartphone neustále nezamykal, když jej používáte či nosíte u sebe. Nyní se odhaluje další novinka, která byla mírně nastíněna v aktualizaci aplikace Google.

Novinkou je „Důvěryhodný hlas“ v rámci funkce Smart Lock. Zařízení se odemkne, jakmile na něj promluvíte a systém rozpozná hlas majitele. Google zároveň upozorňuje, že je stále bezpečnější používat znak, PIN nebo heslo, jelikož zařízení může odemknout i třetí osoba, která má podobný hlas. Asi bude možné odemknout smartphone i s nahrávkou hlasu.

Screenshot

Prozatím se nová funkce objevuje jen u několika uživatelů. Google zřejmě testuje, jak se osvědčí nový systém. Zřejmě nějakou dobu potrvá, než se odemykání hlasem rozšíří mezi další uživatele.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Libor Foltýnek

13. 4. 2015, 8:51

Mně od té doby, co přidali detekci nošení, přestalo fungovat odemykání (nezamykání) podle polohy :( Důvěryhodný hlas mně přijde jako pakárna, za prvé snad nikdo nečeká, že budu neustále mluvit a za druhé to jde až příliš snadno zfalšovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim