reklama

Google X – lepší baterie ve vývoji

Google X – lepší baterie ve vývoji
2015-04-10T23:33:23+01:00
• 10. 4. 2015

Na začátku měsíce jsme vás informovali, že Google ukončil projekt na prodloužení výdrže baterií na jedno nabití. Údajně projekt existoval jen 9 měsíců a byl veden v rámci divize ATAP – Advanced Technology and Projects. Mohli jsme si myslet, že Google odpískal projekt z důvodů náročnosti, ale nyní se ukazuje, že jeho zájmy v oblasti baterií jsou daleko rozsáhlejší.

Untitled-1

Tentokrát informace pocházejí z divize Google X, kde se ukrývají tajné projekty. O nich se dozvídáme až ve chvíli, kdy Google chce začít s veřejným testováním, případně je posouvá do popředí. Právě v Google X se nachází malý tým čítající pět členů. Má existovat od roku 2012.

Tým se zabývá vývojem baterií a testováním technologií jiných firem. Cílem je samozřejmě prodloužení výdrže nejrůznějších zařízení na jedno nabití. Tím se nemyslí jen smartphony, ale i hodinky, chytré brýle, atd.

Vše má vést vědec Dr. Ramesh Bhardwaj, který je považován za guru v oblasti baterií. Dříve pracoval například pro Apple. Dr. Ramesh se také nechal slyšet, že Google nepracuje jen na jednom projektu. Údajně se angažuje v dalších 20. Bohužel tiskový mluvčí Googlu odmítl komentovat tyto informace a ani nedovolil, aby vědce Dr. Ramesh podal jakékoliv prohlášení.

Zdroj: wsj.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim