reklama

Apple – 61 miliónů iPhonů a „poškrábaná“ pověst Watch

Apple – 61 miliónů iPhonů a „poškrábaná“ pověst Watch
2015-04-28T07:19:28+01:00
• 28. 4. 2015

Apple se pochlubil svými finančními výsledky za druhý fiskální kvartál tohoto roku. Čísla jsou povzbudivá, jelikož z celkového obratu 58 miliard dolarů je zisk 13,6 miliard dolarů. Pro porovnání, za stejné období před rokem Apple vydělal 45,6 miliard a zisk byl 10,2 miliard. Rozhodně jde vidět rostoucí tendence.

Při zveřejňování výsledků také došla řada na čísla kolem iPhonů. Těch se prodalo neuvěřitelných 61,2 miliónů kusů. iPadů Apple dodal 12,6 miliónů. Pokud bychom srovnali výsledky se stejným období před rokem, tak můžeme konstatovat, že se nejvíce dařilo smatphonům. V roce 2014 (Q2) jich bylo totiž prodáno 43,7 miliónů. Avšak u iPadů vidíme výrazný pokles – před rokem jich bylo prodáno 16,4 miliónů.

q12015-earnings

Během zveřejňování výsledků došla řeč i na hodinky Apple Watch, ale jen okrajově. Tim Cook zmínil, že se těší velkému zájmu a dobrým reakcím. Nastínil, že někdy v červnu by mohlo dojít k rozšíření dostupnosti, přičemž se snaží co nejrychleji vykrýt poptávku. V tuto chvíli je větší než nabídka. Více se nezmínil o prodejních číslech.

Na druhou stranu podotkl, že při zahájení prodeje bylo připraveno 3500 aplikací pro hodinky. Což je více, než u iPadu, když šel do prodeje v roce 2010 – 1000 aplikací. Pro srovnání, v roce 2008 bylo pro uvedení iPhonu připraveno 500 aplikací.

befaft

Ačkoliv se jedná o pozitivní zprávy a výsledky, Apple Watch mají mírně poškrábanou pověst. První vlogěři, blogěři a redaktoři testují hodinky i v náročnějším prostředí, ale jak se zjistilo, některým typům stačí i běžné používaní, aby se odhalily nedostatky. U verze s nerezovou ocelí dochází například ke škrábancům. Avšak se došlo na jeden trik, jak takové poškození odstranit. Postačí vám k tomu leštěnka na kov.

Bohužel levnější varianta Apple Watch Sport není natolik odolná, aby přední sklo vydrželo pád z menší výšky na zem.

Už se objevily i informace, že Apple požaduje 229 dolarů za opravu takto poškozených hodinek, přičemž jejich nákupní cena byla 350 dolarů.

Zdroje: 9to5mac.com, gsmarena.com, techcrunch.com, 9to5mac.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim