Nový Galaxy Tab 5 se ukazuje v TENAA

Nový Galaxy Tab 5 se ukazuje v TENAA
2015-04-28T07:55:47+02:00
• 28. 4. 2015

Certifikační centrum telekomunikačních zařízení v Číně posvětil již pátou generaci modelové řady Galaxy Tab, na které společnost Samsung v současnosti pracuje. Tím se tedy částečně potvrdily spekulace, když jihokorejský výrobce v nedávné době oživil ještě nynější generaci 64bitovými procesory a získal tak alespoň nějaký čas k dobru. První známé specifikace jako vždy doplňuje několik snímků chystaného zařízení.

Galaxy Tab 5 (2)

Výpis z TENAA u jedné z verzí Galaxy Tab 5 počítá s 8palcovým AMOLED displejem o rozlišení 1 024 x 768 pixelů. Výkon zajistí čtyřjádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,2 GHz a 2GB operační paměť RAM po boku 16, 32 nebo 64GB úložiště. Překypující uživatelská data budete moci dále uložit na paměťovou microSD kartu až do výše 128 GB. Konstrukce tohoto tabletu měří 208,4 x 137,9 x 7,4 mm při váze 338 gramů. V zadní části najdete 5megapixelový fotoaparát bez LED diody, zatímco vpředu zaujímá místo 2megapixelová kamerka.

Softwarová stránka má nabídnout Android 5.0.2 Lollipop běžící pod rozhraním TouchWiz. Výbavu uzavře široké množství funkcí v čele s podporou sítí 4. generace, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS či A-GPS. Z barevných variant bude k dispozici klasická bílá a černá varianta. Nakonec není ovšem jisté, zda se také objeví pero S Pen. Jedny spekulace ho jeho přítomnost vyvrací, naopak druhé jej očekávají v pravém horním rohu. Více přesnějších informací pravděpodobně přinesou až následující týdny.

Galaxy Tab 5 (1)

Zdroj: techgadgetsz.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat