reklama

MediaTek představil výkonné procesory

MediaTek představil výkonné procesory
2015-03-31T08:35:08+02:00
• 31. 3. 2015

Pakliže si vybíráte top smartphone, ve specifikacích najdete procesor od Qualcommu, případně od Samsungu. U levnějších modelů se objevuje SoC od MediaTeku. Brzy by mělo dojít k naklonění vah právě ve prospěch poslední zmiňované firmy. Ta představila novinky na tento rok.

helio-x10

Nová rodina procesorů získala název Helio a nyní obsahuje modely Helio X a Helio P. Procesor s označením X (xtream) bude znám také jako MT6795W. U něj najdeme osm 64bitových jader s taktovací frekvencí 2,2 GHz. Byla použita 28nm výrobní technologie a samotná jádra jsou typu Cortex-A53.

helio

Vybavenější model Helio P nabídne o dost lepší specifikace. Taktéž se jedná o osmijádrový procesor, ale v tomto případě jsou typu Cortex-A72. Výrobní proces je 20 nm, což by mělo zaručit vyšší výkon při stejné nebo nižší spotřebě energie. Tato novinka by se měla objevit u smartphonů se zaměřením na výdrž na jedno nabití.

U obou modelů budou technologie umožňující například obraz se 120 snímky za sekundu nebo podporu 4K rozlišení. Dle oficiálního vyjádření se máme také těšit na možnost pořizování videí ve Full HD při 480 snímcích za sekundu.

Zdroje: liliputing.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim