reklama

LG na MWC – dvojice LG Watch Urbane a čtyři telefony aktualizováno

LG na MWC – dvojice LG Watch Urbane a čtyři telefony [aktualizováno]
2015-03-02T19:20:12+02:00
• 2. 3. 2015

Společnost LG představila své novinky nedávno již před samotných veletrhem MWC v Barceloně. Dočkali jsme se dvou chytrých hodinek a to LG Watch Urbane a Watch Urbane LTE. Rozdíly mezi těmito modely jsou přitom větší, než by se očekávalo. Na veletrhu si hodinky osahalo pár zahraničních novinářů a tak vám přinášíme detaily. Mimo to jsou zde prezentovány čtyři nové telefony střední třídy, o kterých jsme již psali.

lg-watch-urbane-lte-6322.0.0 lg-watch-urbane--6279.0 lg-watch-urbane-lte-6232.0

lg-watch-urbane--6270.0 lg-watch-urbane-lte-6237.0 lg-watch-urbane-lte-6334.0

Model LG Watch Urbane si je v hodně věcech podobný modelu LG Watch R. Disponuje tedy 1,3palcovým P-OLED displejem, baterií s kapacitou 410m Ah, procesorem Snapdragon 400 s 512 MB RAM, a především běží na systému Android Wear. Naproti tomu model Urbane LTE je vybaven vlastním systémem z dílen LG. Jeho oficiální název zní Wearable platform, jedná se však o upravený WebOS z tajuplných hodinek z CESu.

LG Watch Urbane LTE jsou masivnější než druhý model s Android Wear. Mají kovové tělo a na boku nabízejí tři tlačítka. Dle redaktorů jsou ale kvalitní a zpracování je povedené. Displej má úhlopříčku 1,3 palce a rozlišení 320×320. Baterie disponuje kapacitou 700 mAh, jaká je ale samotná výdrž, zatím nevíme.

Hodinky jsou schopny fungovat samostatně. Otázka je, jak se budou instalovat další aplikace. Například u samostatných Samsung Gear S je k tomu vyžadován telefon. Co se kompatibility týče, spolupráce by měla být zajištěna s většinou Android telefonů díky aplikaci Watch Manager.

gsmarena_024 gsmarena_001 gsmarena_008
Porovnání Watch Urban a Watch Urban LTE

Uvnitř tepe stejně jako v případě Android Wear verze procesor Snapdragon 400 na frekvenci 1,2 GHz. Ten je však doplněn o 1 GB RAM. Tyto hodinky jsou také jako první na světě vybavené konektivitou LTE. K volání je integrován mikrofon a reproduktor. Dále jsou vybaveny NFC čipem pro bezkontaktní platby. Samozřejmostí je pak Bluetooth, WiFi, GPS a z oblasti senzorů zde máme barometr, gyroskop, akcelerometr a kompas.

Prodej LG Watch Urbane má být celosvětový, zatímco model s přídomkem LTE má začít v Jižní Koreji a dle úspěchu se možná rozšíří jeho dostupnost. Ceny nejsou známy.

Aktualizováno

LG po své konferenci na veletrhu MWC vypustilo oficiální videa k novým smartphonům, které byly představeny před nějakým časem.

Bonusem navíc je oficiální video k hodinkám LG Watch Urbane a kompletní záznam z konference.

Zdroje: theverge.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim