reklama

LG na MWC – dvojice LG Watch Urbane a čtyři telefony aktualizováno

LG na MWC – dvojice LG Watch Urbane a čtyři telefony [aktualizováno]
2015-03-02T19:20:12+00:00
• 2. 3. 2015
Thumbnail

Společnost LG představila své novinky nedávno již před samotných veletrhem MWC v Barceloně. Dočkali jsme se dvou chytrých hodinek a to LG Watch Urbane a Watch Urbane LTE. Rozdíly mezi těmito modely jsou přitom větší, než by se očekávalo. Na veletrhu si hodinky osahalo pár zahraničních novinářů a tak vám přinášíme detaily. Mimo to jsou zde prezentovány čtyři nové telefony střední třídy, o kterých jsme již psali.

lg-watch-urbane-lte-6322.0.0 lg-watch-urbane--6279.0 lg-watch-urbane-lte-6232.0

lg-watch-urbane--6270.0 lg-watch-urbane-lte-6237.0 lg-watch-urbane-lte-6334.0

Model LG Watch Urbane si je v hodně věcech podobný modelu LG Watch R. Disponuje tedy 1,3palcovým P-OLED displejem, baterií s kapacitou 410m Ah, procesorem Snapdragon 400 s 512 MB RAM, a především běží na systému Android Wear. Naproti tomu model Urbane LTE je vybaven vlastním systémem z dílen LG. Jeho oficiální název zní Wearable platform, jedná se však o upravený WebOS z tajuplných hodinek z CESu.

LG Watch Urbane LTE jsou masivnější než druhý model s Android Wear. Mají kovové tělo a na boku nabízejí tři tlačítka. Dle redaktorů jsou ale kvalitní a zpracování je povedené. Displej má úhlopříčku 1,3 palce a rozlišení 320×320. Baterie disponuje kapacitou 700 mAh, jaká je ale samotná výdrž, zatím nevíme.

Hodinky jsou schopny fungovat samostatně. Otázka je, jak se budou instalovat další aplikace. Například u samostatných Samsung Gear S je k tomu vyžadován telefon. Co se kompatibility týče, spolupráce by měla být zajištěna s většinou Android telefonů díky aplikaci Watch Manager.

gsmarena_024 gsmarena_001 gsmarena_008
Porovnání Watch Urban a Watch Urban LTE

Uvnitř tepe stejně jako v případě Android Wear verze procesor Snapdragon 400 na frekvenci 1,2 GHz. Ten je však doplněn o 1 GB RAM. Tyto hodinky jsou také jako první na světě vybavené konektivitou LTE. K volání je integrován mikrofon a reproduktor. Dále jsou vybaveny NFC čipem pro bezkontaktní platby. Samozřejmostí je pak Bluetooth, WiFi, GPS a z oblasti senzorů zde máme barometr, gyroskop, akcelerometr a kompas.

Prodej LG Watch Urbane má být celosvětový, zatímco model s přídomkem LTE má začít v Jižní Koreji a dle úspěchu se možná rozšíří jeho dostupnost. Ceny nejsou známy.

Aktualizováno

LG po své konferenci na veletrhu MWC vypustilo oficiální videa k novým smartphonům, které byly představeny před nějakým časem.

Bonusem navíc je oficiální video k hodinkám LG Watch Urbane a kompletní záznam z konference.

Zdroje: theverge.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit