reklama

Android Pay představen + Google se stane virtuálním operátorem

Android Pay představen + Google se stane virtuálním operátorem
2015-03-02T15:08:53+02:00
• 2. 3. 2015

Sundar Pichai měl dnes na veletrhu MWC tiskovou konferenci, kde představil plány Googlu v oblasti smartphonů a mobilních telekomunikací.

Již delší dobu se spekulovalo, že by se Google mohl stát mobilním operátorem. Dnešním dnem se některé spekulace potvrzují. Sundar hovořil o vytvoření virtuálního operátora, který bude fungovat na stávající infrastruktuře, jak asi tušíte, v USA. Již nyní jsou do nového projektu zapojeni velcí operátoři, jako třeba AT&T a Verizon. Další informace se dozvíme v následujících měsících.

986eb549-fe4b-4d54-85f8-ee204d7b6f22_800

Zároveň došlo na letmé představení Android Pay. Novinka vám připomene platební systém a službu Apple Pay, nebo čerstvou konkurenci Samsung Pay. Avšak v případě Googlu nejde o službu, Android Pay je API pro vývojáře, kteří budou moci lépe integrovat platební metody do svých aplikací.

Android Pay bude využívat technologii NFC. Systém plateb bude fungovat na bázi tokenů, což znamená, že bude generovat číslo/sekvenci znaků pro jednorázové použití. Informace o platebních kartách budou uschovány v samotném smartphonu. Díky tomu budete moci zaplatit v obchodě i bez mobilního připojení k internetu.

Nové API je připraveno také na využití bezpečnostních biometrických dat. Tudíž budete moci využívat čtečky otisků prstů na některých smartphonech s Androidem. Android Pay nenahradí stávající Google Wallet, spíše poběží obě vedle sebe.

Zdroje: pocket-lint.com, engadget.com, androidauthority.com, androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim