reklama

Klon Huaweie P8 předběhl originál

Klon Huaweie P8 předběhl originál
2015-03-16T07:30:40+00:00
• 16. 3. 2015
Thumbnail

Mobilní trh vyhlížející nový hlavní model pro tento rok od společnosti Huawei se dočkal dříve jeho kopie než skutečného originálu. Napodobeninu vyrobil neznámý čínský výrobce, který vsadil na nijak výjimečnou výbavu, protože hlavním tahounem má přeci jen být designová stránka. Skutečný Huawei P8 bude oficiálně představen až někdy v polovině dubna během speciální akce v Číně.

 Honor-p8-6 Honor-p8-4

Kopie od Weimi nabízí 5palcový displej s HD rozlišením, kterému dodává výkon neupřesněný procesor s osmi jádry o taktovací frekvenci 2 GHz a 2GB operační paměť RAM. Úložiště pojme 16 GB dat, přičemž nebyl zapomenut slot na paměťovou microSD kartu. Přední panel ještě doplňuje 5megapixelová kamerka. Poměrně malá tloušťka těla (7,8 mm) nejspíš zapříčinila přítomnost pouze 2 200mAh baterie.

Záda nesou 13megapixelový senzor fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Softwarovou stránku obstarává systém Android ve verzi 4.4.4 běžící pod rozhraním, které je velmi podobné Emotion UI. Ostatní výbava zahrnuje Wi-Fi, GPS nebo podporu sítí 4. generace. Závěrem můžeme předpokládat, že prodejní cena bude mnohem nižší než očekávaný originál, protože cenová dostupnost bývá dalším z důležitých aspektů.

Honor-p8-2 Honor-p8

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit