reklama

Google možná uvede vlastní VPN

Google možná uvede vlastní VPN
2015-03-14T18:55:22+02:00
• 14. 3. 2015

Před Google I/O se hromadí domněnky, co vlastně společnost představí. Nová verze Androidu to nebude, jak už víme. Mohla by to být nová VPN služba pro Android, což napovídá skrytá aplikace, která je součástí nové verze Android 5.1 na zařízení Motorola Nexus 6. Mezi běžnými aplikacemi se nenachází, ale je v listu všech aplikací v nastavení telefonu, kde se ukrývá pod názvem Google Connectivity Services. Když ji spustíte, tak vás uvítací okno požádá o instalaci dodatečné aplikace, tedy klienta pro VPN, který by mohl Google brzy uvést do obchodu Google Play.

googlevpn

Zatím nejsou známy žádné detaily, zda půjde o placenou službu, či Google vydá vlastní aplikaci vůbec. Služba VPN slouží pro zabezpečené připojení a vytvoření tunelu na běžném internetu. V jednoduchém slova smyslu jde o internet v internetu.

Zdroj: blog.gsmarena.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim