reklama

Chrome 42 – poslední aktualizace pro zařízení s Ice Cream Sandwich

Chrome 42 – poslední aktualizace pro zařízení s Ice Cream Sandwich
2015-03-04T07:30:26+01:00
• 4. 3. 2015

První verze prohlížeče Chrome pro Android byla poprvé představena právě na Androidu verze 4.0 (Ice Cream Sandwich). Bohužel od té doby uteklo mnoho let a nyní už se majoritní část uživatelů přesunula na novější verze operačního systému. Tudíž pro vývojáře je čím dál těžší přizpůsobovat aktualizace i pro starší verze Androidu. To ovšem neznamená, že by tito uživatelé nemohli používat prohlížeč Chrome.

chrome-generic

Samozřejmě nic není tak hrozné, jak se může zdát. Prohlížeč Chrome pro Android bude všem uživatelům fungovat i nadále, jen na něm nebudete moci mít jakoukoliv další novou verzi s novými funkcemi. Vše je zdůvodněno na Chromium Blogu, kde se jako hlavní důvod uvádí velký pokles uživatelů v posledním roce.

V loňském roce jsme zaznamenali pokles uživatelů používajících Chrome na ICS o třicet procent. Vývoj nových funkcí pro starší telefony je stále náročnější. Takže 42. vydání prohlížeče Chrome, bude poslední aktualizací na ICS zařízení. Chrome 42 samozřejmě mohou uživatelé na ICS zařízení i nadále používat, ale nebudou již dostupné další aktualizace.

Zdroj: androidandme.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim