Microsoft chystá novou Lumii 640 a lepší 635

Microsoft chystá novou Lumii 640 a lepší 635
2015-02-27T10:00:34+02:00
• 27. 2. 2015
1

Veletrh MWC by podle posledních informací mohl odhalit hned několik nových zařízení od společnosti Microsoft. Nejvíce se proslýchá o nové Lumii 640 a rovněž o vylepšené Lumii 635, která uvnitř prošla velmi mírnou úpravou. Mobilní svátek v Barceloně začíná již příští týden a redmontský výrobce si pravděpodobně bude chtít připravit půdu pro nejnovější verzi operačního systému Windows Phone 10, takže lze očekávat více stěžejních modelů.

Lumia-635-1

Pod kódovým označením RM-1109 se má skrývat Lumia 640 s 5palcovým HD displejem, jehož pohání čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 a 1GB operační paměť RAM. Uživatelé budou moci využít 8GB úložiště podporující paměťové microSD karty. Zatímco vpředu zaujímá místo 0,9MPx kamerka, zadní část zabírá 8,7MPx fotoaparát. Zbytek výbavy zahrnuje 2 500mAh baterii, WiFi, Bluetooth 4.0, LTE, NFC, či dokonce podporu bezdrátového nabíjení. Prodejní cena se může pohybovat okolo 275 dolarů (tj. cca 6 754 Kč bez daně).

Vzpomínané vylepšení u Lumie 635 je ve skutečnosti pouze jedno. Operační paměť RAM bude mít dvojnásobnou 1GB kapacitu, čímž zároveň klesne pohotovostní doba telefonu z 25 na 19 dní. Ostatní specifikace zůstanou zachovány, ale pro připomenutí stojí za zmínku základní specifikace – 4,5palcový displej, čtyřjádrový Snapdragon 400, 8GB úložiště nebo 5MPx fotoaparát. Nicméně tuto variantu Microsoft uvolní jen do vybraných zemí a o českém trhu prozatím nepadlo žádné slovo. Co dalšího mají do Španělska zřejmě přichystáno, zjistíme už v následujícím týdnu. V samotném závěru zbývá dodat menší ochutnávku uniklou z AdDuplex.

MWC 2015

Zdroje: windowscentral.com, nokiapoweruser.com, wmpoweruser.com, phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Páni, wow, super novinka, nebýt dotekománie tak se člověk nic nedozví :D (samozřejmně je to myšleno ironicky, kdyby to někdo nepochopil)

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat