reklama

Xiaomi – nový model s podporu LTE za lákavou cenu v přípravě

Xiaomi – nový model s podporu LTE za lákavou cenu v přípravě
2015-01-12T07:20:14+02:00
• 12. 1. 2015
1

Rozmach LTE sítě začíná být značný a společnost Xiaomi si toho je očividně dobře vědoma. A asi právě proto se objevila informace o možném novém modelu, který by měl mít podporu LTE sítě a cenovka by se měla zastavit už přibližně na 1500 Kč, respektive na 65 dolarech.

dt-xlte1 dt-xlte2 dt-xlte3 dt-xlte4

Již před nějakou chvílí uskutečnilo Xiaomi zdánlivě malý obchod, z kterého teď ovšem profituje znatelně více. Myslím tím koupi společnosti Leadcore Technologies za přibližně 17 000 000 $ (~ 400 miliónů Kč). A ač se může zdát, že tento model je velice podobný s Xiaomi Redmi 2, není tomu úplně pravda. Už jen jiné sloužení součástek svědčí o opaku.

Nový model má tedy nabídnout 4.7″ displej s HD rozlišením, operační systém Android 4.4.4 KitKat, hlavní kameru s rozlišením snímače 8 MPx a možností nahrávání videa ve FulHD kvalitě, 8GB interní uložiště – samozřejmě s možností rozšíření o microSD kartu, velikost 1 GB RAM a v neposlední řadě tloušťku 9,2 mm, což není tak hrozné. Ale dalším rozdílem je procesor, má být použit Leadcore SoC (na rozdíl od Redmi 2) dual-core Mali-T628 s taktem 1,6 GHz.

Nicméně tím hlavním tahákem má být již zmíněná podpora LTE sítě. To vše díky koupi společnosti Leadcore Technologie, která tímto umožňuje Xiaomi zlepšit a zefektivnit vývoj nových telefonů. K tomu patří i vývoj čipů pro podporu LTE sítí. Cena modelu by se při uveřejnění měla zastavit okolo 65 $ (~ 1500 Kč), čímž nadchne jistě mnoho uživatelů. Bohužel zatím není známo, kdy a kde se telefon dostane na světlo světa.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Lukáš Biel

13. 1. 2015, 9:13

zase 1gb ram, to ať si strčí za klobouk :-/

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim