reklama

Oppo zvažuje žalobu na Polaroid

Oppo zvažuje žalobu na Polaroid
2015-01-12T18:51:39+02:00
• 12. 1. 2015

Letošní veletrh spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas přinesl zajímavé novinky z oblasti smartphonů, tabletů i nositelného příslušenství. Například jsme se dočkali prvního mobilu od Kodaku, ale stranou nestál ani další výrobce fotoaparátů – Polaroid. Ten představil také několik zařízení a jedno z nich bude mít asi nemalé problémy.

polaroid-selfie-2-710x412

Polaroid Selfie

Novinka se jmenuje Polaroid Selfie a jakoby z oka vypadla smartphonu Oppo N1. Z pohledu specifikací je americký klon chudší příbuzný, jelikož Polaroid Selfie má 720p displej oproti 1080p v případě N1 od Oppa. Navíc i v procesoru se liší, N1 je vybavena Snapdragonem 600, Selfie má nespecifikovanou verzi Mediateku.

Největším kamenem úrazu je horní otočná kamera, která disponuje 13MPx senzorem. V tomto případě jsou si smartphony rovnocenné.  Je zde vidět velká podobnost konstrukce i vzhledu, což se samozřejmě nelíbí čínskému výrobci.

oppo-n11

Oppo N1

Oppo vydalo prohlášení, v kterém je jasně uvedeno, že zvažuje právní kroky proti společnosti Polaroid. Nejde zde jen o podobnost, mohlo by se jednat i o porušení patentu, který je vlastněn Opppem. Navíc podotýká, že tento typ konstrukce nebyl jen tak opuštěn, což dokazuje nástupcem v podobě Oppo N3.

Dříve jsme byli zvyklí, že firmy z Asie kopírují americké produkty. Tentokrát zde máme opačný případ. Uvidíme, jestli Oppo povede bitvu s Polaroidem stejně horlivě, jako tomu bylo (a je) mezi firmami Samsung a Apple.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim