reklama

Office pro mobilnĂ­ Windows 10 – novĂ©, lepší, univerzálnĂ­

Office pro mobilnĂ­ Windows 10 – novĂ©, lepší, univerzálnĂ­
2015-01-22T09:30:31+02:00
• 22. 1. 2015

Office pro Windows Phone se od dob Windows Phone 7 v podstatě nezměnily. Pořád vypadají stejně, mají ty samé funkce a formátování textu je příliš komplikované na to, aby se dalo vůbec použít. S Windows 10 ovšem přichází radikální změna a Office se konečně stanou použitelným a plně fungujícím balíkem se vším všudy. Obsahovat budou klasické aplikace jako doposud, tedy Word, Excell a PowerPoint. Celá sada ovšem přijde ve zcela novém provedení. Office zavítá do Storu ve formě univerzální aplikace, což naznačuje také dostupnost pro tablety a notebooky.

microsoft-windows-10-live-verge-_0582 microsoft-windows-10-live-verge-_0589 microsoft-windows-10-live-verge-_0596

Na obrázcĂ­ch výše si mĹŻĹľete prohlĂ©dnout novĂ˝ Word. JiĹľ na prvnĂ­ pohled je vidÄ›t velkĂ˝ krok kupĹ™edu, aplikace je pĹ™ehlednÄ›jší a v mnoha ohledech pĹ™ipomĂ­ná klasickĂ© poÄŤĂ­taÄŤovĂ© Office – jedná se takĹ™ka o jejich zmenšenou verzi. Ăšprava textu a celĂ©ho dokumentu je na prvnĂ­ pohled snazší a práce s Office na mobilu bude mnohem pohodlnÄ›jší a efektivnÄ›jší neĹľ doposud.

microsoft-windows-10-live-verge-_0610 microsoft-windows-10-live-verge-_0620 microsoft-windows-10-live-verge-_0623

Univerzálnost aplikací s Office ovšem nekončí, právě naopak. Microsoft představil zcela novou aplikaci pro Outlook, která také jistě v mnoha směrech usnadní správu emailů ve vašem telefonu. Opět se jedná o univerzální aplikaci, která uživateli nabídne jednoduchý design s mnoha pokročilými funkcemi. Zmínit můžeme například gesta, kdy po přejetí prstem doprava nastavíme emailu příznak a naopak při přejetí doleva dojde ke smazání emailu, takováto gesta již znají například uživatelé iOS.

microsoft-windows-10-live-verge-_0655 microsoft-windows-10-live-verge-_0667 microsoft-windows-10-live-verge-_0672

Zdroj: live.theverge.com

reklama
reklama

David PilaĹ™

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim