reklama

Microsoft Surface Hub – 84 palců, 4K a Windows 10 uvnitř

Microsoft Surface Hub – 84 palců, 4K a Windows 10 uvnitř
2015-01-22T09:00:49+02:00
• 22. 1. 2015

Asi si toho málokdo všiml, ale Microsoft celou svou včerejší akci neprezentoval na obyčejném velkém monitoru, ale na zcela novém zařízení. Zařízení se jmenuje Microsoft Surface Hub. Jedná se o velkou interaktivní tabuli v podání Microsoftu, která nabídne obrazovku s úhlopříčkou 84 palců a rozlišením 4K. Celé zařízení je dotykové a lze jej ovládat mnoha způsoby. Obsah do něj lze promítat z počítače, tabletu i telefonu s Windows 10. Ve spojení s některým z těchto zařízení se ze Surface Hub stává multimediální centrum, které v sobě skrývá mnoho různých senzorů, kamery, mikrofony, reproduktory, ale také NFC a Wi-Fi. Upozorní vás například na příchozí hovory, které lze přes Surface Hub přijmout či odmítnout, v případě přijetí hovoru uslyšíte volajícího přes reproduktory v zařízení, a integrované mikrofony poslouží k tomu, aby slyšel on vás.

microsoft-windows-10-live-verge-_1308 microsoft-windows-10-live-verge-_1306 microsoft-windows-10-live-verge-_1266 microsoft-windows-10-live-verge-_1260 microsoft-windows-10-live-verge-_1238 microsoft-windows-10-live-verge-_1235

Surface Hub vám může sloužit jako velká tabule pro psaní, podobně jako tabule ve škole. Uživatel může psát dodávaným perem přímo na displej, přesouvat prstem objekty tam, kde je chce zrovna mít, nebo může novinku použít pro prezentování z PowerPointu a mnohem víc. Uplatnění nalezne především na konferencích a různých prezentacích, do domácností se zřejmě běžně nedostane.

Bohužel zatím není známo datum uvedení do prodeje ani cena, která bude zřejmě velmi vysoká, a tak se Microsoft Surface Hub nestane běžnou součástí obývacího pokoje a jeho koupi mohou zvažovat spíše firmy, které ho využijí při již zmíněných prezentacích či konferencích.

Zdroj: windowscentral.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim