reklama

Baterie z kevlaru – tenčí a s vyšší kapacitou

Baterie z kevlaru – tenčí a s vyšší kapacitou
2015-01-31T15:04:37+01:00
• 30. 1. 2015
1

Nová technologie baterií by mohla být krokem k tenčím smartphonům, tabletům a také wearables. Tým výzkumníků z ”Univerzity of Michigan” pravděpodobně našel odpověď, kterou je kevlar. Na tento materiál jsme zvyklí z odlišné kategorie výrobků, ale vědci vyrobili nanokevlarové membrány, jež izolují elektrody lithium-iontové baterie a tím potlačují únik proudu. Současně usnadňuje průchod nabitých iontů lithia k příslušným obvodům.

Kevlar-shielded-batteries-in-the-making

Toto bylo dosaženo díky vrstvení jednotlivých vláken kevlaru, což zaručuje dobré lithium-iontové spojení mezi elektrodami. Zároveň umožní vyšší kapacitu baterie na stejném prostoru. Nejenom, že tento způsob zaručí menší pravděpodobnost jakéhokoliv vznícení v kapse a zkrat, ale také povede k již výše zmíněnému ztenčení přístrojů.

Kevlar-shielded-batteries-in-the-making (1)

Materiál by se měl začít vyrábět koncem roku 2016 a již 30 nejmenovaných firem požádalo o vzorky tohoto kevlarového řešení. Uvidíme, jak se s ním společnosti poperou a co všechno to přinese za inovace do světa moderních technologií.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Samuel Beniak

Zajímám se o moderní technologie a kromě toho se také zabývám fotbalem, který hraji od šesti let. Vlastním ''jablečný'' telefon, ale dříve jsem zkoušel také Windows Phone a Android.

Komentáře

Pavel Škoda

31. 1. 2015, 13:45

Každý půlrok se objeví nějaká převratná novinka o bateriích s větší kapacitou a za těch pár let se furt používají jedny a ty samy technologie, žádný reálný pokrok.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim