reklama

Xiaomi chystá nový tablet na příští rok

Xiaomi chystá nový tablet na příští rok
2014-12-08T12:00:11+02:00
• 8. 12. 2014

Společnost Xiaomi udělala v letošním roce rozruch nejen na čínském trhu s cenově dostupnými telefony, které se staly konkurenceschopnými pro zavedené značky, jako je Samsung a Apple. V Číně jasně trhá rekordy v prodejních výsledcích a v celosvětovém měřítku zaujímá úctyhodnou třetí pozici. V příštím roce můžeme podle prvních informací očekávat jejich útok na trh s tablety, i když čínský výrobce má v plánech pouze jediným přírůstek.

Xiaomi Mi Tablet

Nejnovější spekulace ze serveru Business Korea počítají s novým Mi Padem, který by měl dostat 9,2palcový displej s rozlišením 720 x 1 280 pixelů. To zřejmě nepřinese příliš kvalitní displej, jelikož hustota pixelů se zastaví někde na hranici 160 PPI. Výkon má zajistit čtyřjádrový procesor Snapdragon 410 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz, grafický čip Adreno 306 nebo 1GB operační paměť RAM. V základu ještě najdete úložiště o velikosti 8 GB.

K úspěchu má přispět vlastní uživatelská nástavba MIUI postavená samozřejmě na systému Android. Neznámé zdroje tvrdí, že tablet bude podobný iPadu Mini a největším lákadlem by měla být prodejní cena kolem 100 dolarů (tj. cca 2 244 Kč). Výrobce jej hodlá oficiálně uvést již na začátku roku 2015. Nicméně přesnější informace včetně dostupnosti se dozvíme až po Novém roce.

Zdroj: gforgames.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim