reklama

Samsung zřejmě ukončí výrobu Galaxy Alpha

Samsung zřejmě ukončí výrobu Galaxy Alpha
2014-12-29T11:44:37+02:00
• 29. 12. 2014
1

V září tohoto roku se na trhy dostal smartphone Galaxy Alpha od Samsungu, který se vyznačuje prémiovým zpracováním. I v naší recenzi obstál velmi výborně, byť s jednou podstatnou vadou. Tím není velikost baterie, či rozlišení displeje. Jedná se o samotnou prodejní cenu. I několik měsíců po uvedení se stále drží okolo 11 až 16 tisíc korun.

Untitled-1

Jak se zdá, blíží se konec prodeje tohoto modelu. Naznačují to zprávy, které zveřejnil korejský web ET News. Poukazuje na to, že by Samsung měl pomalu zastavovat výrobu Galaxy Alpha. Nemělo by dojít k urychlenému ukončení prodeje. Zřejmě se využijí všechny komponenty, které byly doposud vyrobeny. Následně dojde k postupnému útlumu.

Samsung si je vědom, že Galaxy Alpha má poněkud výše nastavenou cenu, která zapříčiňuje menší prodeje. Místo její snížení ale dojde k nahrazení za levnější model – Galaxy A5. Právě tento smartphone byl představen poměrně nedávno a je v současnosti dostupný jen na několika trzích. Jeho hlavní předností je nižší pořizovací cena, tudíž by se měl setkat s větším úspěchem.

Graf ceny produktu Samsung G850 Galaxy Alpha poskytuje server Heureka.cz

Zdroje: english.etnews.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Vondráček

VIP 30. 12. 2014, 9:04

Tak tomu tedy říkám řešení. Jaká že to je výrobní cena? Opravdu je takový problém snížit prodejní cenu na přijatelnou úroveň a pořád má tom ještě vydělat? Proč se Samsung uchýlil zrovna k řešení odstavit výrobu tohoto celkem povedeného modelu?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim