reklama

Samsung představil třetí verzi Galaxy Note 4

Samsung představil třetí verzi Galaxy Note 4
2014-12-29T10:01:24+02:00
• 29. 12. 2014

Jihokorejský výrobce Samsung dnes představil třetí variantu phabletu Galaxy Note 4. Doposud si zákazníci mohli zakoupit tento model ve dvou hardwarově rozdílných verzích. Jedna nabízela osmijádrový procesor Exynos 5433, druhá má ve výbavě Snapdragon 805. Nová verze nabídne jinou vnitřní výbavu, která slibuje vyšší rychlosti mobilního připojení.

samsung-galaxy-note-4-9024

Konkrétně se novinka jmenuje Samsung Galaxy Note 4 LTE-A. Z názvu je jasné, že se Samsung soustředil na čtvrtou generaci mobilních sítí. Konkrétně uvádí, že teoretická rychlost připojení je 450 Mbps (3x20MHz). V praxi bude dosahovat na 300 Mbps, jelikož vyšší hodnota bude dostupná až při komerčním spuštění LTE kategorie 9.

Ačkoliv Samsung poukazuje jen na novější technologii mobilního připojení, Galaxy Note 4 LTE-A v sobě skrývá zřejmě nejvýkonnější procesor, který se bude objevovat v top modelech v dalším roce. Konkrétně má být ve výbavě osmijádrový Snapdragon 810 s technologií big.LITTLE. Navíc se jedná o 64bitovou architekturu. Zbylé specifikace jsou již totožné se současnými variantami Galaxy Note 4. Novinka bude prvně dostupná pro operátory v Koreji.

Zdroj: anandtech.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim