reklama

Samsung pokořil Apple ve spokojenosti zákazníků na americké půdě

Samsung pokořil Apple ve spokojenosti zákazníků na americké půdě
2014-12-31T11:06:11+02:00
• 31. 12. 2014

American Consumer Satisfaction Index je ukazatel spokojenosti zákazníků se značkami na americkém trhu. Za tímto indexem stojí University of Michigan, která každý rok zveřejňuje tuto statistiku. V letech 2012 a 2013 se v tomto žebříčku Apple držel na první pozici se skórem nad 80 bodů. Nad tuto hranici se v minulosti nedostala ani jedna společnost, tudíž Apple mohl být pyšný na tento výsledek, a to právem. Také to dával najevo Tim Cook při tiskových konferencích.

Screenshot (2)

Letos ale došlo k menší výměně v American Consumer Satisfaction Index. Apple byl sesazen z první pozice a byl překonán samotným Samsungem. Ten poprvé ve své historii získal více jak 80 bodů, konkrétně 81 bodů. Apple si pohoršil a poprvé byl ohodnocen pod hranicí 80 bodů.

Screenshot (1)

Samsung je v tomto žebříčku již od roku 2004 a od té doby se polepšil o 11 %. Naproti tomu byl Apple zařazen do indexu v roce 2012, kdy získal 83 bodů. K dnešnímu dni si pohoršil o 4,8 %. Uvidíme, jestli Tim Cook na další konferenci zmíní tento výsledek, nebo jej zcela vynechá.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim