reklama

Rychlého bezdrátového nabíjení se dočkáme příští rok

Rychlého bezdrátového nabíjení se dočkáme příští rok
2014-12-10T10:15:32+01:00
• 10. 12. 2014
1

Bezdrátové nabíjení je v současné době příjemným doplňkem. Zatím se však najde pouze málo lidí, kteří dobíjí pouze bezdrátově. Spíše jde pouze o jednu z možností a většina z nás ve většině případů sáhne po klasické nabíječce.

Jednou z hlavních nevýhod bezdrátového nabíjení je to, že je pomalé.  To by se ale mohlo změnit již v příštím roce. Společnost Freescale má v plánu uvést bezdrátovou nabíječku s výkonem 15 wattů. V současné době se setkáváme nejčastěji s nabíječkami, které disponují výkonem 5 W.

LG-Nexus-4-Wireless-Charging-Orb

U současných bezdrátových nabíječek dobití baterie může trvat v řádech několik hodin. Freescale však na svých stránkách tvrdí, že dobu dobíjení budou schopni o několik hodin snížit. Nové řešení této společnosti je také podporováno společnostmi usilujícími o standardizaci bezdrátového dobíjení.

Nového řešení bychom se dle vyjádření měli dočkat již v prvním kvartálu příštího roku. Uvidíme, zda toto nové řešení změní trh a bezdrátové nabíjení se díky němu stane mnohem populárnější.

Zdroje: otp.investis.com, droid-life.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

David Korcak

10. 12. 2014, 14:48

To by mě zajímalo jestli to bude standart QI

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim