reklama

Puzzlephone – nový konkurent projektu Ara od Googlu

Puzzlephone – nový konkurent projektu Ara od Googlu
2014-12-02T16:49:59+02:00
• 1. 12. 2014

Projekt Ara Google převzal od vývojářů a už nějakou tu chvilku na něm pracuje. Občas můžeme nahlédnout na části práce, které Google ukazuje na různých konferencích. A až doposud nebyl na trhu vážnější konkurent tohoto projektu. Nyní se ovšem objevil tým Circular Devices z Finska se svým modulárním zařízením Puzzlephone, který má ambice překonat Google a dobýt trh s modulárním zařízením.

Puzzlephone-colors

Celý nápad modulárního zařízení Puzzlephone je velmi jednoduchý. Přístroj je rozdělen na 3 části. První a tou pravděpodobně nejméně obměňovanou je tělo telefonu, jež obsahuje LCD displej, reproduktory a celou kostru zařízení. Druhá už je o něco zajímavější. Nejen že už je vyjímatelná z první části , ale obsahuje baterii a zbylé elektronické součástky. Ve třetí už nám tedy zbývá jen fotoaparát a procesor.

Myšlenka celého zařízení se zdá býti dost promyšlená a po vzhledové stránce opravdu dobrá. Jak jste se již mohli dovtípit, v zařízení jsou dvě vyjímatelné části, které budete „častěji“ obměňovat za lepší. Přeci jen baterie, procesor a fotoaparát jsou ty nejrychleji dopředu jdoucí technologie v celém zařízení.

Puzzlephone-frontview Puzzlephone-backview

Uživatelé si tedy budou moci složit součástky tak, aby jim vyhovovali. Nejspíše bude několik variant na výběr. Například ti co sportují si pořídí všemožné senzory pro své zařízení a naopak pro ty co věčně věků pracují tu bude lepší procesor a větší kapacita baterie. Nicméně se asi nezapomene na lepší fotoaparát a tak si budeme moci snad dopřát opravdu velkého výběru součástek pro toto zajímavě řešené zařízení.

Vývojáři samozřejmě nezapomněli na komunitu a v zařízení bude Android, aby byl telefon dostupný pro mnoho lidí. Bohužel už nikde není zmíněno jestli bude v zařízení čistý Android od Googlu nebo Android upravený komunitou. Prozatím máme zprávy, že chystané oficiální uvolnění Puzzlephone by mělo proběhnout v první až druhé čtvrtině roku 2015. Zamyšlení na konec, bude schopen Puzzlephone konkurovat projektu Ara s počáteční cenovkou 50 $ (1100 Kč)? To vše je zatím ve hvězdách a možná se dočkáme více experimentů na toto téma.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim