reklama

Highscreen Ice 2 – další model s e-ink displejem z Ruska

Highscreen Ice 2 – další model s e-ink displejem z Ruska
2014-12-16T09:00:18+02:00
• 16. 12. 2014

Produkty pod značkou Highscreen zná v našich končinách asi málokdo. Stojí za ní německá společnost Vobis, která dodává své výrobky především na trh v Rusku a jde o telefony, tablety nebo notebooky. Jejich nejnovější telefon s názvem Ice 2 se pravděpodobně nechal částečně inspirovat u YotaPhonu, protože mu do zadní části byl vsazen druhý displej založený na technologii e-ink.

Highscreen-Ice-2

Už v úvodu je dobré zmínit, že e-ink panel není rozprostřený po celých zádech. Čeká vás jen malý proužek umístěný poblíž přisvětlovací LED diody. Ten zobrazuje příchozí hovory, textové zprávy, přesný čas, aktuální počasí a další oznámení z notifikační lišty. Jak moc velké využití si najde mezi majiteli, nelze odhadovat. Nicméně v dnešní době každý uvítá několik ušetřených procent z baterie.

K tomu ještě přední panel zabírá kruhové tlačítko, jemuž nastavíte až sedm barev při různému druhu upozornění. Specifikace zahrnují 4,7palcový displej s HD rozlišením, osmijádrový procesor MT6592 od MediaTeku taktovaný na frekvenci 1,7 GHz, 2GB operační paměť RAM nebo 16GB úložiště podporující paměťové microSD karty. Model pohání 2 550mAh baterie a Android ve verzi 4.4 KitKat.

Nakonec záznamy bude možné pořizovat 13megapixelovým senzorem fotoaparátu od Sony či přední 2megapixelovou kamerkou. Highscreen Ice 2 zakoupíte ve třech barevných provedení (bílém, modrém, šedém) za cenu 14 990 rublů (tj. cca 5 658 Kč bez daně).

Highscreen-Ice-2 (1) Highscreen-Ice-2 (2) Highscreen-Ice-2 (3)

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim