reklama

Facebook zavádí automatické vylepšení fotografií

Facebook zavádí automatické vylepšení fotografií
2014-12-17T06:30:47+02:00
• 17. 12. 2014

Facebook pokračuje v rozšiřování funkcí, přičemž se nyní dostalo na fotografie. Ty jsou tak trochu slabým místem této největší sociální sítě. Ačkoliv nahrajete poměrně kvalitní fotku s větším rozlišením, Facebook ji zmenší a zredukuje samotnou kvalitu. U snímků s horší kvalitou, jež je způsobena třeba méně vyspělým foťákem na smartphonu, způsobí ještě větší degradaci.

auto-enhance-new

Pokud tedy chcete sdílet fotografie ve větší kvalitě, nebo originální snímky, je vhodnější je prezentovat například na Google+ nebo v jiné službě. Facebook si je zřejmě vědom nedostatků u sdílených fotografií, a proto zavádí automatické vylepšení. Tudíž nevytváří změny na své straně, ale na straně uživatelů, kteří nemají dostatečné znalosti či vybavení. Ve výsledku Facebook aplikace vylepší fotografii pořízenou smartphonem a následně ji můžete nasdílet.

auto-enhance

V tuto chvíli je nová funkce k dispozici jen v aplikaci pro iOS, kde si mohou uživatelé sami zvolit, jak moc má být snímek automaticky vylepšen. Později bude novinka dostupná i pro majitele verze pro Android.

Tato funkce se vám může zdát povědomá. Důvodem je fakt, že Google+ již disponuje touto možností, ale v trochu jiném pojetí. Můžete si zvolit automatické vylepšení normální, silné nebo nechat snímek bez úprav. Navíc je funkce dostupná pro všechny snímky, ať je nahráváte z jakéhokoliv zařízení, i z počítače.

logo-app Facebook Developer Zdarma iOS

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim