reklama

WireLurker – doposud nejpokročilejší malware na iPhone o sobě dává vědět

WireLurker – doposud nejpokročilejší malware na iPhone o sobě dává vědět
2014-11-08T07:53:45+01:00
• 7. 11. 2014

Každý den se někdo pokouší nějakým způsobem získávat data uživatelů. V podstatě nezáleží na tom, který systém používáte, jelikož na každý se sem tam dostane malý či velký virus/malware. Ačkoliv na iPhone, respektive na iOS, se dozvídáme o nějakém viru málokdy, u jiných systémů to je naopak. Bohužel pro uživatele iOS, popřípadě OS X, to může znamenat takřka jen jediné. Klid před bouří.

iphone.min_

Bouře už sice vypukla, ale zatím je poměrně daleko. Hlavní epicentrum je totiž v Číně, kde se malware s názvem WireLurker šíří velmi rychle a málo kdo se mu ubrání. Háček je to totiž v tom, jak se rozšířil. Z jakého místa nebo z jaké aplikace zatím není známo, ale vir se stahuje pomocí falešného Mac App Storu. Na jednu stranu je tato zpráva pozitivní a na druhou už zas tak moc ne.

Pozitivní je to, že vir se pravděpodobně dostává do iPhonů skrze počítače Mac ve chvíli, kdy jsou zařízení propojená skrze USB. Další dobrou zprávou je, že malware se doposud vyskytuje hlavně v čínských aplikacích a na jejich stránkách. Tomuto problému by se mělo dát zabránit tak, že nezapojíte své zařízení do jakéhokoliv Macu a nezačnete stahovat aplikace odkud nemáte.

Ovšem problém je již na světě a nyní se šíří spokojeně dál. Jestli onen záhadný vir potřebuje ke svému šíření výše zmíněné požadavky, není známo. Další špatnou zprávou je, že program se chová opravdu nenápadně a ke svému skrytí používá všech dostupných prostředků, jako je šifrování, přesouvání se a v neposlední řadě mazání stop, které může případně zanechat. To už samo naznačuje, že jde o inteligentní program a jeho tvůrce na něm stále usilovně pracuje.

Není to poprvé, ani naposled, co má Apple problémy v Číně se zabezpečením svých produktů. Ovšem dříve se to týkalo zařízení s jailbreak, do kterých už není tak těžké se dostat. Nyní je problém znatelně větší a musíme si jen počkat, jestli a kdy se dočkáme dalšího ohlasu.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim