reklama

Wall Street Journal – Galaxy S5 se prodalo méně než Galaxy S4

Wall Street Journal – Galaxy S5 se prodalo méně než Galaxy S4
2014-11-25T09:50:06+01:00
• 25. 11. 2014
2

Samsung si uzmul první pozici v žebříčku největších výrobců již před nějakou dobou. Aby si udržel prvenství, představoval jeden model za druhým, díky čemuž zaplavil celý trh nejrůznějšími smartphony. Nyní se ukazuje, že tato strategie nebyla tou nejlepší cestou. Během tohoto roku Samsung již zaznamenal pokles tržeb, a dokonce plánuje zredukování portfólia v příštím roce.

Samsung Galaxy S5 - Heart Rate Senzor

Navíc se ukazuje, že nejnovější top model Samsung Galaxy S5 se neprodává tak dobře jako Galaxy S4. S těmito informacemi přichází Wall Street Journalkterý podotýká, že během května bylo prodáno o dva milióny méně kusů Galaxy S5 než Galaxy S4. Tento nečekaný výsledek zapříčinil menší zisky.

Následně Samsung předpokládal, že prodeje půjdou nahoru, a to až o dvacet procent. Bohužel se to nestalo a oproti smartphonu z minulého roku bylo prodáno za stejné období už o 4 miliony méně kusů. Galaxy S5 se zřejmě nesetkal s úspěchem, což by mohlo dát Samsungu impuls, aby přehodnotil svou strategii. Možná se dočkáme zcela nového směru během příštího roku. Možná by postačilo jen snížení ceny, která zrovna není nejmenší.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

PepaPotopa

25. 11. 2014, 10:43

Kdo je překvapen? Já ne…

Vojtěch Hermann

25. 11. 2014, 10:36

Není se čemu divit, Galaxy S4 těžilo z úspěchu Galaxy S3 a S2, takže pokles je na místě.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim