reklama

Tidal – Nekompresovaný požitek (zatím jen pro UK a US)

Tidal – Nekompresovaný požitek (zatím jen pro UK a US)
2014-11-08T12:30:08+01:00
• 8. 11. 2014
1

Se službami umožňující streamování hudby se v poslední době celkem roztrhl pytel. Nyní mají velké ryby jako Spotify, Rdio či Deezer nového konkurenta. Služba Tidal sází na vysokou kvalitu streamované hudby, navíc přináší i hudební videa, také v té nejvyšší kvalitě. Služba je nyní dostupná pouze ve Spojených Státech a Velké Británii, ale již brzy bychom se měli dočkat rozšíření i do dalších zemí.

Tidal

 

Streamovací služba Tidal na rozdíl od ostatních služeb využívá bezztrátového formátu, který umožňuje bitrate až 1411 Kbps, což je více než 4x vyšší kvalita, než jakou nabízí např. Spotify a 5x vyšší než na iTunes. A jak mnozí uživatelé říkají, rozdíl je opravdu znát, ale je zapotřebí mít především kvalitní sluchátka.

lossless

 

Služba přichází i s mobilní aplikací pro Android i iOS, které umožňují uložení alb či playlistů pro offline přehrávání, což při kvalitě zvuku znamená o něco větší paměťové nároky. V knihovně Tidal najdete 25 milionů písniček.

nexus2cee_129 nexus2cee_214 nexus2cee_311

Jak již bylo řečeno, Tidal kromě vysoce kvalitní hudby nabízí i kvalitní videa, kterých najdete v nabídce více než 75 000. Služba kromě mobilních aplikací zatím disponuje nejen webovým přehrávačem, ale i aplikací pro Windows a OS X. Aplikace pro Android je pak dostupná zatím pro zařízení s verzí 4.4.4.  Kromě těchto zařízení můžete Tidal používat i se zařízením Bluesound. Vývojáři ve své službě nezapomněli ani na ručně vybírané playlisty nebo kvalitně zpracovaný editorial přinášející nejrůznější informace ze světa hudby.

nexus2cee_49 nexus2cee_58 nexus2cee_63

Nic není zadarmo, a kvalita už vůbec. Cena měsíčního předplatného se vyšplhala na 20 $, což je v přepočtu zhruba 450 Kč. K dispozici je však sedmidenní zkušební lhůta, při které si můžou uživatelé službu vyzkoušet a rozhodnout se, jestli si připlatí za kvalitu, nebo např. dají přednost dostupnosti a nabídce služeb jako Spotify.

Služba je momentálně dostupná pouze pro uživatele ze Spojených států a Velké Británie. Možností je použít DNS, ale mohl by být problém s platbami. Alespoň k drobné ochutnávce se můžete dostat přes adresu listen.tidalhifi.com Samozřejmě vás budeme informovat, jakmile se služba dostane i na český trh.

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Jan Škvrna

11. 11. 2014, 22:23

Toto bych hrozně rád uvítal :). Kvalitní nahrávky se dnes těžko shánějí. Pokud byste o nějaké věděli napiště :). Doufám, že se tato služba dostane do Čech :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim