reklama

To nej z uplynulého týdne #44 – boj o nejtenčí mobil a náramek od Microsoftu

To nej z uplynulého týdne #44 – boj o nejtenčí mobil a náramek od Microsoftu
2014-11-02T15:22:58+01:00
• 2. 11. 2014

Microsoft Band

V tomto týdnu Microsoft nečekaně představil svůj vlastní chytrý náramek. Ačkoliv se nejedná o hodinky, má co nabídnout. Díky své výbavě a ceně se může stát silným konkurentem pro ostatní výrobce. Mezi přednosti můžeme zařadit dvě baterie a pořádnou dávku senzorů.

Microsoft_Band_Hero_2-2040.0

Ještě tenčí smartphony

Výrobci smartphonů ještě neřekli své poslední slovo, co se týče tenkosti zařízení. Společnost Vivo chce pokořit hranici 4 milimetrů, což přinese určité limity. Například můžeme zapomenout na konektor pro sluchátka nebo dostatečně velkou baterii.

002

„Můj vlak“ od ČD

České dráhy se pochlubily svou aplikací pro Android a iOS. Po prvním vyzkoušení můžeme hodnotit novinku kladně. Kromě poskytování aktuálních informací nabízí i možnost nákupu jízdenek.

andy-cd

Andy Rubin odchází

Andy je otcem systému Android a dlouhou dobu vedl vývoj přímo v Googlu. Před rokem odstoupil ze své pozice a v tomto týdnu se rozhodl, že je čas opustit i Googlu.

andy-rubin

Kovové novinky od Samsungu

Korejský výrobce představil modely Galaxy A3 a A5, které se vyznačují kovovým tělem typu unibody. Zároveň to znamená, že baterie je nevyjímatelná, což není u tohoto výrobce obvyklé.

Galaxy-A3-pink

Google ve víru aktualizací

V následujícím týdnu začne Google aktualizovat vybrané Nexus zařízení na Android 5.0 Lollipop. Aby jeho aplikace lépe zapadaly do nového vzhledu, provedl aktualizaci většího množství portfólia.

andy-gmail

Oppo N3 a R5

Oppo představilo dvě novinky, které se vyznačující zajímavými specifikacemi. Model N3 nabízí otočný foťák, kterému nově napomáhá i motorek v pohybování. Smartphone R5 se snaží zaujmout svou tenkostí, která je pod 5 milimetrů.

n3

67 % čtenářů by chtělo čistý systém Android

Z naší menší ankety, které se zúčastnilo na 1300 lidí, jsme se dozvěděli, že většina uživatelů by chtěla čistou verzi systému Android. Jen minoritní část je spokojena s úpravami od výrobce.

mockup32 (1)

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #43 – Material Design a Google Inbox

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim