reklama

Android 5.0 vrací SD karty do hry

Android 5.0 vrací SD karty do hry
2014-11-05T07:30:41+01:00
• 5. 11. 2014

S Androidem 4.4 KitKat přišlo omezení v podobě využitelnosti SD karet – sekundárních úložišť. Google zavedl restrikce z bezpečnostních důvodů, které se týkaly možnosti manipulace s daty na SD kartách. Aplikace mohly upravovat jen ty složky (a jejich obsah), které vlastnily. Bylo znemožněno, aby přistupovaly do jiných částí úložiště.

Screenshot (42)

Částečného řešení se dočkali majitelé například smartphonů a tabletů od Samsungu, kde předinstalovaný správce souborů mohl obejít toto omezení. Horší to bylo v podání aplikací třetích stran.

Pro vývojáře: Richer access to secondary shared storage devices – groups.google.com/forum/

Google vyslyšel volání nejen vývojářů, ale také i uživatelů, kteří chtějí mít úplný přístup k datům na SD kartách skrze jejich aplikace bez jakýchkoliv restrikcí. Android 5.0 Lollipop toto řeší a zavádí nové API pro vývojáře, které jim umožní přistupovat k jakýmkoliv datům na sekundárním úložišti. Samozřejmě je zde nutnost nového nebo rozšířeného oprávnění. Z toho plyne, že aplikace se nevyhnou menším úpravám, aby mohly vytvářet, měnit a případně mazat obsah na SD kartách.

Bude nějakou dobu trvat, než se tato nová funkcionalita rozšíří. Prvně musíte mít Android 5.0 Lollipop a následně vývojáři musí upravit své aplikace. Nespornou výhodou bude pro tvůrce aplikací, že nebudou muset hledat kličky a nejrůznější způsoby, jak obejít omezení, která jsou u KitKatu. Nové API se nejvíce využije u multimediálních aplikací a správců souborů.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim