reklama

5 aplikací ze storu – upravujeme fotografie s Windows Phone

5 aplikací ze storu – upravujeme fotografie s Windows Phone
2014-11-05T15:50:52+01:00
• 5. 11. 2014

lumia930

Přiznejme si to na rovinu, focení je jednou z nejpoužívanějších funkcí chytrých telefonů. Kdo by dnes chtěl s sebou neustále vláčet běžný digitální foťák, když má v kapse smartphone s podobnou nebo někdy i dokonce lepší kvalitou snímání? Mezi ty lepší patří například telefony Lumia s Windows Phone, které se díky optikám Carl Zeiss a technologii PureView řadí mezi špičku. Občas je ale výsledné fotografie třeba upravit, a od toho je tu pravidelný seriál 5 aplikací ze storu. V dnešním dílu se po 3 týdnech opět vrátíme k platformě Windows Phone. Minule jste si mohli přečíst tipy na nejlepší hudební přehrávače, dnes se zaměříme na zajímavé aplikace pro editaci fotografií.

BLACK

black

Máte v oblibě černobílé fotografie? V tom případě si oblíbíte aplikaci BLACK. Ta vás kromě povedeného uživatelského rozhraní přivítá i nabídkou 7 černobílých filtrů, a ne jen tak ledajakých. Jsou totiž kopiemi černobílých filmů skutečných fotoaparátů. Své fotografie si můžete upravit třeba tak, aby vypadaly jako snímky z Kodaku 400TX. Aplikace samozřejmě nabízí i vlastní možnosti úpravy, na své si tak přijde každý milovník černobílé. BLACK můžete stahovat z Windows Phone Store zdarma.

[winphone]black/8497747b-7890-4d88-b5d5-6cc0d0264b58[/winphone]

Rawer

rawer

Pokud to s mobilním focením myslíte opravdu vážně a pořídili jste si některou z posledních PureView Lumií (930, 1020, 1520), možná se vám bude hodit aplikace Rawer. Ta jako jediná dokáže zobrazovat surové RAW fotografie, a za příplatek 40 Kč je rovnou i upravovat. Jestliže tak máte ve fotoaplikaci Nokia Camera nastaven režim snímání na DNG (zkratka používaná Nokií pro RAW fotografie), doporučujeme Rawer vyzkoušet. Kvůli své velikosti, kterou RAW fotografie disponují, je ale třeba počítat s delšími intervaly při načítání a úpravě. Zejména u hardwarově slabší Lumie 1020 se podle uživatelů může čekání dostat až k jedné minutě.

[winphone]rawer/991cc82e-80d8-4fa0-a929-c6c7e6ea20e8[/winphone]

Camera 360 Pro

camera360

Žhavá novinka Camera 360 Pro, která se ve Windows Phone Store objevila teprve dnes, může svým názvem někomu připadat povědomá. Pochází totiž od stejných vývojářů, kteří mají na svědomí populární fotoaplikaci Camera 360. Jejich nový počin sice primárně necílí na úpravu fotek, nýbrž na jejich pořizování, i tak ale obsahuje několik nástrojů pro editaci. Zaujmout především dokáže rychlým spouštěním fotoaparátu, efektními animacemi a jednoduchou obsluhou. V případě, že je na vás Nokia Camera moc složitá, doporučujeme aplikaci Camera 360 Pro vyzkoušet. K dispozici je zcela zdarma.

[winphone]camera360pro/6fca829e-0622-478c-848f-1175daf3bd5a[/winphone]

Phototag

phototag

Phototag vám udělá radost, pokud se svými fotografiemi rádi chlubíte na sociálních sítích. Aplikace dokáže pořízené fotky překrýt informacemi, které se týkají data, místa nebo třeba počasí v době pořízení. Při obědě či večeři se budou hodit speciální filtry pro jídlo, při navštívení zajímavého místa zase filtry s GPS pozicí. Díky integraci Foursquare navíc můžete přidat specifické místo, aniž byste museli znát okolí. Phototag můžete stahovat zdarma, za příplatek 20 Kč navíc získáte více filtrů a osvobození od reklam.

[winphone]phototag/7994a337-7253-4ecd-938a-753cba5e1424[/winphone]

Lumia Creative Studio

lumiacreativestudio

Poslední aplikaci v našem výběru zná snad každý vlastník Lumie, i tak jsme si ji pro připomenutí dovolili do dnešního dílu zařadit. Kromě několika filtrů a základních funkcí disponuje rovněž možností zvýraznění barvy. Díky tomu můžete na fotografii ponechat jen specifické barvy, vše ostatní se přemění do černobílé. Zaujmout může i rozmazání pozadí, které se hodí především při pořizování portrétů. Lumia Creative Studio je k dispozici zdarma pro zařízení Lumia.

[winphone]lumia-creative-studio/a8ddc8f6-c12c-44e6-b22e-52e2f0905f3e[/winphone]

 alza

Za zapůjčení telefonu NOKIA Lumia 930 pro účely testování aplikací děkujeme internetovému obchodu Alza.cz, ve kterém si můžete vybrat z široké nabídky telefonů s operačním systémem Windows Phone 8.1.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim