reklama

TinyScreen – chytré hodinky, konzole, head-up displej a mnohem více

TinyScreen – chytré hodinky, konzole, head-up displej a mnohem více
2014-10-08T16:16:04+01:00
• 7. 10. 2014

Počínaje rokem 2012 se svět začal více zajímat o nositelná zařízení. Od té doby už došla o kus dále a nyní tu máme projekt na Kick starteru, který slibuje nekonečné možnosti. Z tohoto miniaturního zařízení si sami můžete stvořit snad cokoliv, co by vás jen mohlo napadnout.

dt-tn1

Tento projekt je spíše pro lidi, kteří si rádi vyrábějí věci po svém. Vlastně jediné, co vás limituje, je vaše představivost. Jak jsem již zmínil, díky tomuto zařízení si můžete vytvořit chytré hodinky či brýle, nebo dokonce malý smartphone, na němž lze hrát hry, jako je to vidět na videu níže.

Prakticky neexistuje věc, kterou byste si nemohli vytvořit, stačí vám jen fantazie a trochu se zaobírat programováním. Ovšem i pro ty, kteří zrovna neoplývají znalostmi programování, je zde web Codebender, kde jsou umístěné příklady a ukázky, díky kterým si můžete vytvořit vlastní aplikaci.

Zařízení není nijak velké a z toho vyplývá i jeho vybavenost, ačkoliv mnoho dalších balíčků si lze dokoupit. Displej je OLED s 16 bitovými barvami, rozměry 1,02″ x 0,98″ a má uhlopříčku 0,96″, tím je myšlena viditelná “obrazovka”.  Je zde toho opravdu mnoho, jako například napájení nebo zabudovaná tlačítka.

Hlavní výhodou je tedy možnost přidat si další díly, které sice nejsou zdarma, ale opravdu stojí zato. Můžete si jich přidat opravdu mnoho, jako například Bluetooth, gyroskop, akcelerometr, kompas, světelný senzor, USB, WiFi, ethernet a mnoho a mnoho dalšího. Přičemž do budoucna vývojáři slibují další a lepší “vrstvy”, které pomohou uživatelům.

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim