reklama

Sony si pohrává s čistou Android ROM pro svá hlavní zařízení

Sony si pohrává s čistou Android ROM pro svá hlavní zařízení
2014-10-01T07:30:21+02:00
• 1. 10. 2014

Sony je jedním z největších vývojářů OEM zařízení za posledních pár let. Velké plus si zaslouží za fakt, že dává k volnému přístupu svoje zdrojové kódy či ovladače na pomoc ostatním – zejména k tvorbě své vlastní Android ROM. Podle všeho je společnost ve vylepšování své vlastní ROM ještě o krok dále, poskytne veřejně své Android (AOSP) ROM pro své  budoucí hlavní chytré telefony.

sony-xperia-z3-first-impressions-aa-8-of-17-710x399

Již v červnu Alin Jerpelea z CyanogenMod FreeXperia týmu se připojil do vývojářského programu Sony. Tento týden měl i přednášku na XDA Devconu o tom, jak bude Sony podporovat Android ROM v budoucnu. Hlavní má být to, že Sony bude podporovat svými AOSP ROM svá nejpopulárnější zařízení.

Nicméně, Jerpelea bude pracovat sám na podpoře budoucích ROM pro Sony zařízení, což může znamenat omezení pro řadu telefonů. Stěžejní zařízení budou mít asi podporu jistou, ačkoliv AOSP ROM od Sony je již k dispozici pro zařízení Xperia L, Z, ZL, S a Tablet Z.

Další podpora bude jednoznačně přínosem pro všechna AOSP zařízení od Sony. Výhodou je, že komunita, která se zabývá AOSP zařízeními, stále více roste a Sony na tomto trendu může jen těžit.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat