reklama

iPad Air 2 údajně dostane výkonnější procesor A8X

iPad Air 2 údajně dostane výkonnější procesor A8X
2014-10-14T07:05:02+02:00
• 14. 10. 2014

Představení nových iPadů je za dveřmi, a tak není divu, že unikají další nové informace ohledně jejich parametrů. Oba nové modely s největší pravděpodobností nabídnou senzor TouchID a tenčí tělo. Nové úniky pak naznačují výrazně vylepšený hardware u větší z dvojice, iPadu Air druhé generace, a to dokonce výkonnější sestavu, než mají nové iPhony.

a8x

Loňské iPady totiž disponovaly stejně výkonným procesorem Apple A7. Jak naznačují základní desky připravované novinky, letos tomu má být jinak. Minimálně iPad Air 2 má nabídnout místo očekávaného Apple A8 čip s přídomkem A8X. Pokud zamíříme o dva roky zpět do minulosti, zjistíme, že písmeno X v názvu čipu bylo poprvé použito u iPadu 3 s procesorem Apple A5X. Zde písmenko X označovalo výkonnější grafický čip pro Retina displej. Nový iPad Air 2 by tak mohl mít vyšší rozlišení displeje, čemuž napovídají i kód systému iOS 8.1 v poslední betaverzi. V té se totiž objevila grafika s větším rozlišením.

A8X

Mimo výkonnějšího procesoru má iPad Air 2 dostat do výbavy také 2 GB RAM. Tuto větší kapacitu by měl dle spekulací využít na plnohodnotný multitasking – na dvě spuštěné aplikace vedle sebe. Od nových iPadů se dále očekává integrace Apple Pay, tenčí profil a senzor otisků prstů TouchID. Představení se dočkáme již tento čtvrtek.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim