reklama

Dropbox – únik hesel a uživatelských jmen

Dropbox – únik hesel a uživatelských jmen
2014-10-14T07:51:16+02:00
• 14. 10. 2014

V dnešní době si nikdy nejste jisti, jestli máte všechny své online účty v bezpečí. Poměrně často se objevují informace a zprávy o únicích hesel a uživatelských jmen. Tentokrát byly postiženy účty cloudového úložiště Dropbox. Hned na začátek je nutno podotknout, že Dropbox nebyl napaden a únik nepochází z jeho systémů.

dropbox1-640x480

Na webu pastebin.com došlo k zveřejnění několika stovek účtů s hesly, přičemž dotyčný uvádí, že má k dispozici téměř 7 000 000 účtů. Navíc vyžaduje pro další zveřejnění připsání částky v bitcoinech na jeho účet. Dropbox se k tomuto úniku vyjádřil, že data pocházejí zřejmě ze služby třetí strany. Následně docházelo k ověřování, jestli jsou účty pravé. Část již pozbyla platnosti, tudíž se přesně neví, kolik přístupových údajů je vlastně aktuálních.

Pokud chcete být informováni, jestli se únik týká vašeho účtu, zaregistrujte se k odběru informací na webu haveibeenpwned.com. Dříve nebo později budou data k dispozici a skrze zmíněnou stránku dostanete notifikaci.

Dropbox dále pobízí uživatele, aby si zapnuli dvoufázové ověření. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak ochránit svůj účet před podobnými úniky. Nastavení tohoto vyššího zabezpečení můžete učinit na stránce dropbox.com/account#security pod položkou „Two-step verification“. K tomuto účelu můžete použít i aplikaci Google Authenticator.

logo-app Google Authenticator Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Authenticator Developer Zdarma iOS

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim