reklama

Google kupuje Firebase – synchronizační řešení pro vývojáře

Google kupuje Firebase – synchronizační řešení pro vývojáře
2014-10-22T09:35:57+02:00
• 22. 10. 2014

Google byl opět na nákupech a tentokrát si pořídil společnost Firebase. O ní jste možná ještě neslyšeli, pokud tedy nejste vývojáři. Právě tato firma vytváří řešení, pomocí kterého mohou webové a mobilní aplikace sdílet a synchronizovat data v reálném čase.

Screenshot (59)

Za normálních okolností musí vývojáři takové řešení sami navrhnout a provozovat na svém serveru. Právě Firebase nabízí prostředky, díky kterým odpadá složitý vývoj. Tým kolem mladé společnosti se přidává do Google Cloud Platform, s jehož pomocí nabídnou rozšířené možnosti, přičemž součástí bude zdokonalení celého systému i s využitím infrastruktury Googlu.

Samozřejmě vzniká otázka, jaké dopady může mít tento obchod pro běžné uživatele. Pokud Google napomůže k rozšíření služeb Firebase mezi vývojáři, mohou zlepšit uživatelskou zkušenost s aplikacemi. Například mobilní aplikace budou moci synchronizovat data v reálném čase, jako je tomu u Hangouts. Pokud vám vyskočí notifikace na počítači u této komunikační služby, ihned se ozvou další zařízení. Jakmile dojde k vaší interakci třeba na smartphonu, ostatní notifikace ze zbylých zařízení zmizí. Případně můžete sledovat na počítači zprávy, které píšete na mobilu.

Samozřejmě bude záležet na vývojářích, jestli využijí nový nástroj a nabídnou uživatelům lepší možnosti. Zajisté se jedná o zajímavé řešení, které ušetří spoustu práce.

Zdroj: googledevelopers.blogspot.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat